На лијечењу 140 лица са акутном респираторном инфекцијом

28.02.2025. 18:06
0
ИЗВОР: srna.rs

У Републици Српској прошле седмице регистровано је 1.755 случајева обољења сличних грипу, а због акутне респираторне инфекције на лијечењу је 140 пацијената, речено је Срни у Институту за јавно здравство Српске.

На лијечењу у Универзитетском клиничком центру Републике Српске је 71 пацијент, у болници у Приједору 19, Требињу 16, Градишци 20, Фочи четири, Невесињу осам и у Зворнику два.

Домови здравља пријавили су 9.170 случајева акутне респираторне инфекције од 10. до 16. фебруара.

Када је ријеч о овим и обољењима сличним грипу, највећи број пацијената је узраста од пет до 14 година и од 30 до 64 године.

Највише обољења сличних грипу пријављено је у регијама Фоче и Источног Сарајева.

Надзор над грипом у Републици Српској почео је у октобру, од кад је пријављено 112.409 акутних респираторних инфекција, 15.870 обољења сличних грипи и 2.151 тешких акутних респираторних инфекција.

Коментари 0
Повезане вијести
Минић: Пут Фоча-Тјентиште биће урађена у року од двије године Минић: Пут Фоча-Тјентиште биће урађена у року од двије године
Од 1. јула аконтативно усклађивање пензија за 3,5 одсто Од 1. јула аконтативно усклађивање пензија за 3,5 одсто
На стотине пацијената са знаковима депресије На стотине пацијената са знаковима депресије
Најчитаније
  • Потресна судбина Јелице Михаиловић: Како је завршила супруга генерала Драже Михаиловића (ФОТО)
    10h 20m
    11
  • Прича о страдању легендарног генерала Драже Михаиловића
    18h 22m
    25
  • Годишњица убиства руске царске породице Романов
    18h 12m
    1
  • „Електродистрибуција“ Пале: Обезбијеђено 1.020 анатомских руксака за првачиће у 13 општина
    13h 11m
    7
  • Катерини приједлози књига за читање
    15h 1m
    0