Na liječenju 140 lica sa akutnom respiratornom infekcijom

28.02.2025. 18:06
0
IZVOR: srna.rs

U Republici Srpskoj prošle sedmice registrovano je 1.755 slučajeva oboljenja sličnih gripu, a zbog akutne respiratorne infekcije na liječenju je 140 pacijenata, rečeno je Srni u Institutu za javno zdravstvo Srpske.

Na liječenju u Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske je 71 pacijent, u bolnici u Prijedoru 19, Trebinju 16, Gradišci 20, Foči četiri, Nevesinju osam i u Zvorniku dva.

Domovi zdravlja prijavili su 9.170 slučajeva akutne respiratorne infekcije od 10. do 16. februara.

Kada je riječ o ovim i oboljenjima sličnim gripu, najveći broj pacijenata je uzrasta od pet do 14 godina i od 30 do 64 godine.

Najviše oboljenja sličnih gripu prijavljeno je u regijama Foče i Istočnog Sarajeva.

Nadzor nad gripom u Republici Srpskoj počeo je u oktobru, od kad je prijavljeno 112.409 akutnih respiratornih infekcija, 15.870 oboljenja sličnih gripi i 2.151 teških akutnih respiratornih infekcija.

Komentari 0
Povezane vijesti
Porastao broj abortusa u Srpskoj: Rane trudnoće alarm za cijelo društvo Porastao broj abortusa u Srpskoj: Rane trudnoće alarm za cijelo društvo
Anja Ljubojević podnijela ostavku na mjesto potpredsjednika NSRS Anja Ljubojević podnijela ostavku na mjesto potpredsjednika NSRS
Danas počinje isplata penzija Danas počinje isplata penzija
Najčitanije
  • Genocid nad „nepoćudnima“ u NDH: Zločin u Jelovcima i Rakovcu - Pale 1943. godine
    6h 14m
    12
  • Zaboravljeni zločin: Ubistvo civila iz zasjede kod Srednjeg
    14h 12m
    7
  • Pretresi u Istočnom Novom Sarajevu i na Palama u okviru istrage pokušaja ubistva
    5h 44m
    2
  • Zbog udesa obustavljen saobraćaj na dionici puta Rogatica-Podromanija
    2h 57m
    0
  • Anja Ljubojević podnijela ostavku na mjesto potpredsjednika NSRS
    5h 57m
    2