На лијечењу 155 лица са тешком акутном респираторном инфекцијом

20.02.2025. 12:01
0
ИЗВОР: srna.rs

У Републици Српској прошле седмице су регистрована 1.493 случаја обољења сличних грипу, а због тешке акутне респираторне инфекције на лијечењу је 155 пацијената, речено је Срни у Институту за јавно здравство Српске.

На лијечењу у Универзитетском клиничком центру Републике Српске у Бањалуци је 58 пацијената, а у болницама у Добоју 26, Приједору 19, Требињу девет, Бијељини 10, Градишци 18, у Фочи и Невесињу по шест, те у Зворнику три.

Највише обољелих је старосне доби од 30 до 64 године и старији од 65 година.

Домови здравља су у истом периоду, од  10. до 16. фебруара, пријавили 9.170 случајева акутне респираторне инфекције.

Када је ријеч о овим и обољењима сличним грипу, највећи број пацијената је узраста од пет до 14 година и од 30 до 64 године.

Највише обољења случних грипу пријављено је у регијама Фоче и Источног Сарајева.

Надзор над грипом у Републици Српској почео је са сезоном грипа, односно од средине октобра, од кад су пријављене 103.762 акутне респираторне инфекције, 14.115 обољења слична грипу, те 2.011 тешких акутних респираторних инфекција.

Коментари 0
Повезане вијести
Грипа и корона поново пуне амбуланте у Српској Грипа и корона поново пуне амбуланте у Српској
Број смртних случајева од рака у порасту до 2050. године Број смртних случајева од рака у порасту до 2050. године
Руски научници лијече туберкулозу са мјешавином од 14 биљака Руски научници лијече туберкулозу са мјешавином од 14 биљака
Најчитаније
  • Опоравилиште Касиндо као центар друштвених дешавања
    11h 46m
    0
  • Погача са шпинатом и сиром
    14h 11m
    0
  • Бранка Пандуревић из Пала треба нашу помоћ
    3h 55m
    0
  • Свештенику Богдану Стјепановићу потребна наша помоћ у борби за живот – позовимо 1457!
    13h 13m
    0
  • Двоје Гачана теже повријеђено недалеко од Тјентишта
    12h 17m
    2