На мјесту убиства 54 младића - тамјан, руже и воштанице

15.05.2026. 12:11
21
ИЗВОР: katera.news/srna.rs

Служењем помена жртвама злочина, прислужене воштанице и полагањем ружа на Брчанској малти у Тузли у току је обиљежавање 34 године од мучког убијања 54 младића у муслиманском нападу на колону ЈНА у договореном мирном повлачењу.

Учесници комеморативног скупа су мирно прошетали Брчанском малтом, а посјету мјесту злочина обезбјеђују јаке полицијске снаге.

Присутни су чланови породица невино страдалих који 34 године чекају правду за ова свирепа убиства и преживјели учесници Тузланске колоне.

Комеморативном скупу присуствују и изасланик предсједника Републике Српске Бојан Савић, изасланик српског члана Предсједништва БиХ Бошко Томић, те министри рада и борачко-инвалидске заштите Радан Остојић и за научнотехнолошки развој и високо образовање Драга Мастиловић.

Министар рада и борачко-инвалидске заштите Радан Остојић изјавио је да су право и правда илузија када су Срби жртве.

Он је упитао зашто је на мјесту убиства 54 војника ЈНА у Тузли потребно да их обезбјеђује велики број припадника полиције?

- Као да смо дошли у Техеран. Нема назнака да смо слободни и добродошли. Мислим да је боље да једног дана буду слободни и Република Српска и Федерација БиХ, да сарађујемо и да више не ратујемо - рекао је Остојић, пренијела Срна.

Славко Новаковић, преживјели учесник Тузланске колоне, позвао је власти да се овај злочин процесуира, истичићи да је мучки и кукавички напад на припаднике ЈНА био увод у етничко чишћење Срба из Тузле.

Учесници скупа су стигли у Тузлу са пет аутобуса, од којих су четири кренула из Бијељине, а један из Зворника.

Коментари 21
  • Generic placeholder image
    Lune Scekic 17.05.2026. 10:44
    Generalna molba redakciji da ne upotrebljava a naročito ne u tekstovima ovakve tematike izmišljeni naziv "bošnjaci" , do 90-tih to su bili muslimani ( bar smo to mislili) a u stvari u realnosti to je jedno zversko pleme.
    Hvala redakciji
  • Generic placeholder image
    Realista 17.05.2026. 10:23
    U pravu si skijaš,neka pravda bude osveta...za svakog ubijenog,bez obzira na ime,vjeru i naciju
  • Generic placeholder image
    Skijaš 17.05.2026. 09:43
    Нела правда буде освета!
  • Generic placeholder image
    djordje anunaki 16.05.2026. 10:40
    Samo je poturica gori od Turcina.,
  • Generic placeholder image
    Lune Scekic 15.05.2026. 23:53
    Balisto,

    Pleme ti je zversko, ubice i monstrumi a snimatelj na soliteru koji je sve to lepo zabeležio kamerom kako masakrirate mladost, on i režiser su verovatno ispali slučajno rodi iz kljuna na krov soliteta?
  • Generic placeholder image
    Realista 15.05.2026. 21:04
    Monstrum te pravio a opet ti pišem,imaš snimak i spisak rezervista...
  • Generic placeholder image
    Lune Scekic 15.05.2026. 20:36
    Monstrume

    Pobili ste i zapalaili u tuzlanskoj koloni 14-toro mladica aktivnih pripadnika JNA na odslizenju vojnog roka mladjih od 22 god.
    17-toro mladih oficira i podoficira starosti od 23-30 god.
    23 staresine od 30 do 55 god.
    O ranjenim, zarobljenim, mucenim to je tek svedonstvo iz moje blize okoline...
    Svi jadni sakriveni pod ceradama kamiona ( fap i dajcu su kamioni a ne trotineti) pobijeni i zapaljeni.
    To je to monstrume
  • Generic placeholder image
    Realista 15.05.2026. 20:02
    Trebaš prvo znati šta je kamion,šta pincgauer...usput,nijedan nije izgorio nego dajčevi i fap-ovi...
    Pogledaj snimak šta se dešavalo prije pucnjave,kad se pijani rezervista okreće sa pragom na raskrsnici i pritom polomi drvo...nakon toga rezervisti na pragama sa puškama na gotovs...njihovo cerekanje i podizanje tri prsta itd...
  • Generic placeholder image
    Lune Scekic 15.05.2026. 19:54
    Postoje snimci da, dobro ih pogledaj, kako gore kamioni, pincgaueri...kako mrtva deca gore i naravno kako niko za to odgovarao nije ni ejup ganic,ni selim beslagic, niti i jedan zlikovac i krvnik koje ti podrzavas ali sta drugo od mentola ocekivati
  • Generic placeholder image
    Realista 15.05.2026. 19:35
    Postoje snimci kao i podaci o stradalim ,ko hoće nek vidi
  • Generic placeholder image
    Lune Scekic 15.05.2026. 19:16
    Pobili ste neduznu decu i oficire kojima je jedini cilj bio da napuste Tuzlu i nista vise i to je jedina istina.
    Sve ovo sto ti baljezgas je vasa politika lazi, bede i jada koja traje decenijama unazad i dok god se sluzite takvim neistinama, ne priznajete zlocine koje ste nacinili na toj deci i neduznim ljudima ( prvo pocetkom maja u Sarajevu) a onda nastavak u Tuzli itd itd... bicete pleme sa kojom mi ne zelimo ama bas nista..
    Ubice neduzne dece, dece na odlsluzenju vojnog roka i aktivnih prupadnika tadasnje JNA koji su bili sakriveni ispod cerade kamiona-eto to ste vi
  • Generic placeholder image
    Realista 15.05.2026. 19:04
    Mlad si,zelen i glup.Rat sam preživio i nedao Bog nikom.Ko je god okusio barut,krv i stradanje ne piše idiotizme ko ti.
    Nazivati nekog lažovom,bez dokaza i činjenica jasno govori da nemaš puno pameti...
    Dovoljno je pogledati snimke i spisak stradalih pa se može vidjeti ko je lažov
  • Generic placeholder image
    Lune Scekic 15.05.2026. 18:26
    Žao mi je što te nisu ubili, takvog lažova i šljama, bedo
  • Generic placeholder image
    Realista 15.05.2026. 18:21
    Retardu,
    Učesnik sam rata što ti nisi pa lupaš kao kita po samaru..ako si lud nisi ćorav.Pogledaj snimke kad rezervisti sjede na pragama o transporterima sa oružjem na gotovs...
  • Generic placeholder image
    Lune Scekic 15.05.2026. 18:14
    Ajmo ovako lazovu i divljaku,
    Krece se kolona vozila , dakle jedno iza drugog vozila, vojska smestena u kamionima pod ceradom, jel oni napustaju grad ili ga osvajaju? Da li su pretnja ili ljudi odlaze? Jesi ti debil ili mentol? Ili se to pravis
  • Generic placeholder image
    Realista 15.05.2026. 17:56
    Ima jedna fina narodna...pametnom je i išaret dosta.(išaret je turcizam za riječ potez).A budali je teško i crtat.Nijedan oficir nije poginuo.
  • Generic placeholder image
    Lune Scekic 15.05.2026. 17:29
    Divljak,
    Taj spisak cine zrtve koje su se povlacile iz kasarne, dakle oficiri i vojnici jna na odsluzenju vojnog roka a ti i tvoji muslimanski fundamentalisti, manijaci i najgori stalez i sljam drustva svakoga je docekao jednu kolonu koja je mirno izlazila iz grada, dogovoren izlazak i pobili ste ih ko kerove. E sad zamisli kakav ste olos od plemena...fuj
  • Generic placeholder image
    Realista 15.05.2026. 17:23
    Retardu,pogledaj spisak...ima ih par godište 1937,polovina 50 i neko...
  • Generic placeholder image
    Lune Scekic 15.05.2026. 17:19
    Balisto srami se ko si i sta si i kom divljackom plemenu pripadas, em si divljak em lazov
  • Generic placeholder image
    Realista 15.05.2026. 17:15
    Kakva djeca,kako te nije stid da lažeš.Neobrijani rezervisti sa spremnim puškama...pogledaj godišta i snimke
  • Generic placeholder image
    Lune Scekic 15.05.2026. 17:12
    Pobili decu nedužnu koja su bila na odsluženju vojnog roka u koloni koja je napuštala Tuzlu z zasede muslimanski junaci...jade jadne jel vas bar malo sramota kojem plemenu pripadate
Повезане вијести
Служен парастос мученички страдалом свештенику Недељку Поповићу Служен парастос мученички страдалом свештенику Недељку Поповићу
Свештеник Недељко Поповића - симбол страдања српског народа на подручју Трнова Свештеник Недељко Поповића - симбол страдања српског народа на подручју Трнова
Сутра обиљежавање 34 године од страдања свештеника Недељка Поповића Сутра обиљежавање 34 године од страдања свештеника Недељка Поповића
Најчитаније
  • Заборављени коријени: Манастир Завала (Попово поље)
    15h 37m
    0
  • Крађа у Сокоцу: Украден новчаник са личним документима и новцем
    14h 7m
    0
  • Лице оштетило аутомобил на паркинг-простору у Источној Илиџи
    13h 41m
    0
  • Херцеговина не заборавља Благоја Братића: Гроф који је сачувао Пелеа
    15h 11m
    0
  • Божовић: Награде ученицима као подстицај за даљи рад и успјех
    9h 40m
    1