Најбољи ученици СШЦ „Милорад Влачић“ из Власенице у посјети ЕТФ-у у Источном Сарајеву

19.06.2025. 09:14
0
ИЗВОР: katera.news

Електротехнички факултет Универзитета у Источном Сарајеву посјетили су најбољи ученици Средњошколског центра „Милорад Влачић“ из Власенице, који су постигли изузетне резултате у школи, као и они који су се такмичили из математике и физике.  

За 11 најбољих су професори и асистенти овог факултета припремили занимљива и инспиративна предавања, прилагођена надареним ученицима из области математике, физике и информатике.

  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика

Фото: katera.news

Три дана ће слушати предавања која ће држати проф. др Видан Говедарица, доц. др Весна Милетић, Марко Маловић, виши асистент и Тијана Беговић, асистент. Наше лабораторије ће им показати студент Душан Мариновић, навели су са Електротехничког факултета.

Циљ посјете је да се ученици упознају са радом факултета и могућностима које им нуди наставак образовања у области техничких наука.

Такође, са наставником информатике Срђаном Борићем потписан је  споразум о сарадњи.

Коментари 0
Повезане вијести
ПСС јача организацију: Именовани повјереници у Власеници и Дервенти ПСС јача организацију: Именовани повјереници у Власеници и Дервенти
„Дани Николе Тесле" од 18. до 22. маја на ЕТФ-у „Дани Николе Тесле" од 18. до 22. маја на ЕТФ-у
Електротехнички факултет се представио на “Banja Luka EXPO 2026” Електротехнички факултет се представио на “Banja Luka EXPO 2026”
Најчитаније
  • Пале: Након свађе употријебљено ватрено оружје
    18h 15m
    10
  • Годишњица рођења Петра Кочића
    12h 45m
    0
  • МУП Српске од данас уводи електронске услуге
    15h 40m
    0
  • Дан жалости у Српској 4. јула
    11h 37m
    0
  • Сутра „Конференција беба“ у Источном Новом Сарајеву
    19h 10m
    0