Након састанка делегација одлази у Фочу

17.05.2021. 10:38
0
ИЗВОР: Срна

Заједничка сједница влада Републике Српске и Србије почела је у Источном Сарајеву.

Сједници у Административном центру Владе Републике Српске у Источном Сарајеву претходио је састанак премијера Српске Радована Вишковића и Србије Ане Брнабић.

Вишковић је раније најавио да ће на заједничкој сједници, између осталог, бити ријечи о Хидроенергетском систему “Горња Дрина”, изградњи ауто-пута од Раче до Бијељине, те аеродрому у Требињу.

Након сједнице, предсједници влада Републике Српске и Србије одржаће конференцију за новинаре у 12.00 часова.

Билатерални састанци ресорних министара и генералних секретара предвиђени су у 12.30 часова.

Делегације двије владе потом одлазе за Фочу, гдје ће Вишковић и Брнабићева положити камен темељац за Хидроелектрану “Бук Бијела” на ријеци Дрини, чију градњу ће финансирати електропривреде Србије и Српске у износу 220 милиона евра.

Коментари 0
Повезане вијести
Турнир „Славија опен“ у суботу у Источном Новом Сарајеву Турнир „Славија опен“ у суботу у Источном Новом Сарајеву
Обиљежен Дан формирања Прве сарајевске механизоване бригаде (ФОТО) Обиљежен Дан формирања Прве сарајевске механизоване бригаде (ФОТО)
Пронађено беживотно тијело мушкарца Пронађено беживотно тијело мушкарца
Најчитаније
  • Опасна игра дјеце у Источном Сарајеву
    18h 30m
    17
  • Пронађено беживотно тијело мушкарца
    4h 31m
    0
  • Општина Пале: Анкета за грађане
    21h 21m
    9
  • Паљанин ухапшен након што је пуцао из ватреног оружја
    4h 9m
    0
  • Истекао рок за одржавање конститутивне сједнице Скупштине града Источно Сарајево, што прије је сазвати
    23h 29m
    3