Нападач на Србина у Ријеци добио 30 дана истражног затвора

25.08.2019. 16:09
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Припаднику Управе цивилне заштите при хрватском Министарству унутрашњих послова М.Ш (42), који је ухапшен због напада и повређивања Србина Добривоја Арсића у Вишкову код Ријеке, одређен је истражни затвор од 30 дана.

Ту одлуку донио је ријечки Жупанијски суд, на приједлог Општинског државног тужилаштва у Ријеци, а због опасности утицаја на свједоке, преноси портал Index.

Како се наводи, суд је претходно одбацио приједлог за одређивања притвора због опасности од понављања дјела.

Из ПУ приморско-горанске саопштили су да ће осумњичени, с обзиром на то да се ради о државном службенику, а у складу са Законом о државним службеницима, бити удаљен из службе.

Мушкарац је ухапшен јуче на једном граничном прелазу, а осумњичен да је 20. августа око 20.00 сати испред стамбене зграде у Вишкову повредио Арсића.

Осумњичени је приведен уз казнену пријаву, а терети се за дјело пријетња и тјелесна повреда почињена на основу националне припадности.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Огласила се полиција о нападу на Бранислава Бореновића Огласила се полиција о нападу на Бранислава Бореновића
Осуда напада на игумана манастира Kарно Осуда напада на игумана манастира Kарно
У иранском нападу на централни Израел погинуле три особе, 74 повријеђене У иранском нападу на централни Израел погинуле три особе, 74 повријеђене
Најчитаније
  • Фирма “Konstrukcije Monting” запошљава раднике у стални радни однос
    22h 53m
    3
  • У току претреси на 13 локација, осам лица ухапшено
    23h 24m
    2
  • Обавјештење о планираним прекидима електричне енергије за сутра
    16h 15m
    1
  • Преминуо мали Гаврило, дјечак који је прије неколико година ујединио Србију
    15h 33m
    0
  • Лице из Источног Новог Сарајева напало суграђанина
    1h 23m
    0