Нападнут Драган Мектић

06.02.2025. 10:07
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Бивши министар безбједности у Савјету министара БиХ Драган Мектић претучен је синоћ испред своје зграде у Прњавору, а о овом случају говорио је за федералне медије.

Мектић се, каже, враћао са вечере гдје је био у друштву своје породице. Истиче да нема апсолутно никаквих проблема ни са ким, нити је имао икакве пријетње.

- Примјетио сам једно возило да ми се 'залијепило', а затим престигло у једној оштрој кривини. Било ми је то мало чудно. Када сам стигао пред зграду и паркирао аутомобил, кренуо сам према улазу и ту су ме дочекала два мушкарца који су били маскирани, носили су фантомке - каже Мектић за Кликс.

Каже да су га одмах напали и почели ударати шакама у главу. Када је пао на под, наставили су с ударцима.

- Носио сам торбицу и помислио сам да ме желе опљачкати, но ништа нису узели. Након напада су побјегли - додао је.

Мектић мисли да се вјероватно некоме замјерио у вријеме када је био министар безбједности и када је отворено говорио и радио против криминалаца те да је тај неко био стрпљив и чекао да прође одређено вријеме па да организује напад.

Полиција сада изузима снимке видео-надзора са ширег подручја с циљем идентификације нападача.

Дежурни тужилац је напад на Мектића квалификовао као кривично дјело тјелесна повреда и наложен је даљи истражни рад.

Коментари 0
Повезане вијести
Мектић правоснажно ослобођен кривице Мектић правоснажно ослобођен кривице
Посланик СДА против турнира "Serbia Open" у Бањалуци Посланик СДА против турнира "Serbia Open" у Бањалуци
Потврђена ослобађајућа пресуда Мектићу и осталима Потврђена ослобађајућа пресуда Мектићу и осталима
Најчитаније
  • Свирепо убиство српског дјечака Слободана Стојановића
    3h 30m
    6
  • Источно Сарајево домаћин прославе 30 година матуре 45. класе СВШ РВ и ПВО
    21h 11m
    0
  • На данашњи дан рођен композитор "Марша на Дрину" Станислав Бинички
    3h 31m
    0
  • Соколац: Саопштење ОО Демос
    18h 35m
    4
  • У Џимријама изгорјела штала усљед удара грома
    3h 8m
    0