Нападнут почасни конзулат Србије, има повријеђених

23.06.2023. 08:42
0
ИЗВОР: Танјуг

Министарство спољних послова Србије потврдило је да је нападнута зграда почасног конзулата Србије у Катруму.

Министарство спољних послова је, посредством Амбасаде Србије у Каиру, која на нерезиденцијалној основи покрива државу Судан, обавијештено да је зграда, у склопу које се налазе и просторије почасног конзулата Србије са сједиштем у Картуму, била предмет оружаног напада и пљачке парамилитарних снага Снага за брзо деловање (РСА).

- У нападу су лакше повријеђени радници обезбјеђења предметне непокретности - речено је из МСП.

Додаје се да се почасни конзул Србије у Судану, Ахмед Абдел Монеим Абдел Моути, није налазио у објекту у вријеме напада.

- Имајући у виду оружане сукобе у Судану, напад на овај објекат је само један у низу бројних напада ове врсте поменутих парамилитарних снага на дипломатска представништва, међу којима су Катар, Кина, Саудијска Арабија, САД и друге - истиче се у саопштењу министарства.

Коментари 0
Повезане вијести
Лажни љекари оштетили више људи за 25.000 евра Лажни љекари оштетили више људи за 25.000 евра
НАТО авиони на Свјетски дан медија, прије 27 година, срушили зграду ТВ Нови Сад НАТО авиони на Свјетски дан медија, прије 27 година, срушили зграду ТВ Нови Сад
Пронађена нестала дјевојчица из Новог Сада Пронађена нестала дјевојчица из Новог Сада
Најчитаније
  • Времеплов - У великом пожару на Башчаршији изгорјело 1.600 српских дућана
    50m
    3
  • Мотоциклиста са Пала тешко повријеђен у саобраћајној незгоди
    9h 29m
    0
  • Емануел Жофре има најбоље шансе да буде наредни високи представник у БиХ
    6h 50m
    0
  • Шмит потврдио њемачким дневним новинама да подноси оставку
    22h 19m
    4
  • Одржан Сајам Црвеног крста у Источном Новом Сарајеву (ФОТО)
    6h 1m
    0