Настава у Републици Српској почиње на вријеме

13.01.2021. 16:57
0
ИЗВОР: РТРС

Настава у другом полугодишту школске 2020/2021. године у основним и средњим школама у Републици Српској почиње у четвртак, 21. јануара, у складу са школским календаром за ову школску годину, саопштено је из Министарства просвјете и културе Републике Српске.

У саопштењу се наводи да су у свим основним и средњим школама у Републици Српској обезбијеђени сви хигијенско-епидемолошки услови, а цјелокупан наставни процес биће организован према утврђеном Плану организовања рада у основним и средњим школама и ђачким домовима у школској 2020/2021. години за вријеме трајања пандемије вируса корона.

Додаје се да је план организовања рада у школама у потпуности усклађен са препорукама Министарства здравља и социјалне заштите те Института за јавно здравство Републике Српске, као и сам начин дјеловања и процедуре у случајевима евентулане појаве симптома ковида 19 током боравка у школи код ученика или наставника.

Коментари 0
Повезане вијести
Отворена изложба фотографија ,,Јавор планином 5'' у Хан Пијеску Отворена изложба фотографија ,,Јавор планином 5'' у Хан Пијеску
Рођено 25 беба у Српској Рођено 25 беба у Српској
Поштовати мјере заштите у периоду великих врућина Поштовати мјере заштите у периоду великих врућина
Најчитаније
  • Лицу из Рогатице скидан новац са банковног рачуна у износу од 1.200 КМ
    16h 56m
    0
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    10h 55m
    4
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    9h 1m
    3
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    17h 52m
    2
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    6h 33m
    0