Наставак суђења за злочине над Србима у Калиновику

11.01.2023. 08:57
0
ИЗВОР: srna.rs

Суђење генералу такозване Армије БиХ Рамизу Дрековићу за ратни злочин над српским цивилима на подручју Калиновика 1995. године биће настављено данас пред Судом БиХ.

Суђење је заказано за 10.30 часова, објављено је на страници Суда БиХ.

Дрековић је оптужен да је у својству некадашњег команданта Четвртог корпуса такозване Армије БиХ поступао супротно одредбама Женевских конвенција о заштити цивила за вријеме рата.

Према оптужници Тужилаштва БиХ, Дрековић је у прољеће 1995. године издао директну, строго повјерљиву наредбу артиљеријским јединицама на ширем подручју општине Коњиц да изврше неселективно гранатирање Калиновика, насељеног Србима.

У оптужници је наведено да је у гранатирању током маја и јуна 1995. године убијено дијете од 15 година, а теже и лакше рањено више дјеце и одраслих лица, те разорено више објеката.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра 34 године од једног од најтежих злочина над Србима код Сиска Сутра 34 године од једног од најтежих злочина над Србима код Сиска
Од сутра обиљежавање 30 година од егзодуса Срба у „Олуји“ Од сутра обиљежавање 30 година од егзодуса Срба у „Олуји“
Муслимански монструми убијеним Србима вадили очи и одрубљивали главе Муслимански монструми убијеним Србима вадили очи и одрубљивали главе
Најчитаније
  • Театар у сарајевских Срба
    3h 28m
    59
  • Посна кромпир чорба
    4h 39m
    1
  • У Власеници осам станова у пожару, на терену и деминери
    8h 45m
    1
  • Хаос на сједници градске скупштине: СНСД избацује опозицију, једног изнијели на столици (ВИДЕО)
    5h 5m
    4
  • Зграда у Власеници у пламену (ВИДЕО)
    9h 50m
    0