Nastavak suđenja za zločine nad Srbima u Kalinoviku

11.01.2023. 08:57
0
IZVOR: srna.rs

Suđenje generalu takozvane Armije BiH Ramizu Drekoviću za ratni zločin nad srpskim civilima na području Kalinovika 1995. godine biće nastavljeno danas pred Sudom BiH.

Suđenje je zakazano za 10.30 časova, objavljeno je na stranici Suda BiH.

Dreković je optužen da je u svojstvu nekadašnjeg komandanta Četvrtog korpusa takozvane Armije BiH postupao suprotno odredbama Ženevskih konvencija o zaštiti civila za vrijeme rata.

Prema optužnici Tužilaštva BiH, Dreković je u proljeće 1995. godine izdao direktnu, strogo povjerljivu naredbu artiljerijskim jedinicama na širem području opštine Konjic da izvrše neselektivno granatiranje Kalinovika, naseljenog Srbima.

U optužnici je navedeno da je u granatiranju tokom maja i juna 1995. godine ubijeno dijete od 15 godina, a teže i lakše ranjeno više djece i odraslih lica, te razoreno više objekata.

Komentari 0
Povezane vijesti
Za zločine nad zarobljenim vojnicima VRS - dvojici blage kazne, a dvojica oslobođena Za zločine nad zarobljenim vojnicima VRS - dvojici blage kazne, a dvojica oslobođena
Obilježene 32 godine od stradanja pripadnika Vojske Republike Srpske u Mesićima Obilježene 32 godine od stradanja pripadnika Vojske Republike Srpske u Mesićima
Grujičić: Otac mi je pronađen obezglavljen i izrešetan Grujičić: Otac mi je pronađen obezglavljen i izrešetan
Najčitanije
  • Popis stanovništva iz 1883. godine parohija Rogatica, Sokolac, Glasinac, Goražda...
    1h 59m
    3
  • Kosovski vitez Miloš Ćirković: Na zgarištu ikona Svetog Alimpija Stolpnika
    53m
    3
  • Uhapšena lica iz Pala, Istočnog Novog Sarajeva i Istočne Ilidže
    10h 30m
    4
  • Kraj pušenja u kafićima i restoranima u Republici Srpskoj?
    4h 41m
    5
  • Na današnji dan „Crvena zvezda“ postala šampion svijeta (VIDEO)
    42m
    31