Наставница Славица Говедарица добитник Светосавске награде

29.12.2023. 15:29
2
ИЗВОР: katera.news

Наставница физичког и здравственог васпитања у Основној школи „Петар Петровић Његош“ Славица Говедарица, једна је од добитника Светосавске награде за радну 2023/2024. годину.

Говедарица је у основној школи из Источне Илиџе запослена седамнаест година и задужена је за све спортске секције, које су остваривале запажене резултате на општинским, регионалним и републичким такмичењима.

Осим тога, дугогодишњи је тренер одбојке и руководилац секције Црвеног крста, која је ове године републички побједник на свим нивоима.

За портал „Катера“ истиче да је веома поносна и срећна због престижне награде.

- Малоприје су ми јавили и једноставно сам пресећна. Ово је круна мог посла и потврда оног што сам годинама радила. Веома сам поносна на себе и захвална што су препознали мој рад и труд који улажем годинама  – рекла је Говедарица.

Слика

Фото: Уступљена фотографија

Светосавска награда се додјељује у облику повеље и новчане награде, а наставница Славица је још једном показала своју хуманитарну страну.

- Што се тиче новчане награде, њу ћу да прослиједим за лијечење нашег бившег ученика, Милоша Божовића – навела је она.

Светосавске награде додијелиће се на свечаној манифестацији 26. јануара у Дјечијем позоришту Републике Српске у Бањалуци.

Коментари 2
  • Generic placeholder image
    Kolega 30.12.2023. 12:06
    Hvala Bogu da neko dobije priznanje za svoj rad i postignute evidentne rezultate, a ne za dodvoravanje. Slavo, neka ti je sa srećom i uživaj u uspjehu, a moraćeš i častiti.
  • Generic placeholder image
    Vuxan 29.12.2023. 21:10
    Slavice, svaka čast. Sve najbolje ti želim. Zaslužila si.
    RP
Повезане вијести
Наш град богатији за три становника Наш град богатији за три становника
Сутра прва хуманитарна котлићијада у Источном Сарајеву Сутра прва хуманитарна котлићијада у Источном Сарајеву
Основац Максим Лучић из Источне Илиџе математички геније Основац Максим Лучић из Источне Илиџе математички геније
Најчитаније
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    15h 38m
    2
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    18h 17m
    4
  • Сутра прва хуманитарна котлићијада у Источном Сарајеву
    22h 1m
    2
  • Милановић: Заклали ми мајку која је вјеровала у добро у људима
    21h 43m
    13
  • Лиле на Романији окупиле "и старо и младо"
    11h 17m
    1