Нерадни дан у Српској

09.05.2024. 08:11
0
ИЗВОР: srna.rs

У Републици Српској данас је нерадни дан јер се обиљежава Дан побједе над фашизмом.

У дане републичких празника не раде републички органи и организације, органи јединице локалне самоуправе, предузећа, установе и друге организације и лица која професионално обављају услужне и производне дјелатности, саопштено је из Министарства управе и локалне самоуправе Српске.

Начелник општине, односно градоначелник ће одредити која су предузећа, установе и друге организације са подручја јединице локалне самоуправе дужни да раде и у дане празника Републике и у ком обиму, ради задовољења неопходних потреба грађана, наводи се у саопштењу.

Дан побједе над фашизмом обиљежава се 9. маја на дан када је нацистичка Њемачка капитулирала у Другом свјетском рату.

Коментари 0
Повезане вијести
Објављен конкурс за упис ученика у први разред средњих школа у Републици Српској Објављен конкурс за упис ученика у први разред средњих школа у Републици Српској
Влада Републике Српске прихватила задужење од 35,2 милиона евра Влада Републике Српске прихватила задужење од 35,2 милиона евра
Утврђена маржа за животне намирнице и лијекове Утврђена маржа за животне намирнице и лијекове
Најчитаније
  • Нашем суграђанину Драгану Мацану потребна помоћ за лијечење!
    10h 29m
    1
  • У Источном Сарајеву ухапшено лице за којим је расписано пет потрага
    8h 59m
    0
  • Нестао Митар Милинковић из Рогатице
    7h 18m
    0
  • Музички ансамбл „Пале“ обиљежио 10 година постојања
    23h 35m
    0
  • У Српској 2.600 обољелих од мултипле склерозе, терапију учинити доступнијом
    5h 28m
    0