Neradni dan u Srpskoj

09.05.2024. 08:11
0
IZVOR: srna.rs

U Republici Srpskoj danas je neradni dan jer se obilježava Dan pobjede nad fašizmom.

U dane republičkih praznika ne rade republički organi i organizacije, organi jedinice lokalne samouprave, preduzeća, ustanove i druge organizacije i lica koja profesionalno obavljaju uslužne i proizvodne djelatnosti, saopšteno je iz Ministarstva uprave i lokalne samouprave Srpske.

Načelnik opštine, odnosno gradonačelnik će odrediti koja su preduzeća, ustanove i druge organizacije sa područja jedinice lokalne samouprave dužni da rade i u dane praznika Republike i u kom obimu, radi zadovoljenja neophodnih potreba građana, navodi se u saopštenju.

Dan pobjede nad fašizmom obilježava se 9. maja na dan kada je nacistička Njemačka kapitulirala u Drugom svjetskom ratu.

Komentari 0
Povezane vijesti
U posljednjih desetak godina zabilježen porast kratkovidosti kod djece U posljednjih desetak godina zabilježen porast kratkovidosti kod djece
U Srpskoj rođeno 16 beba U Srpskoj rođeno 16 beba
FZO Srpske: Dostupno više od 20 novih zdravstvenih usluga FZO Srpske: Dostupno više od 20 novih zdravstvenih usluga
Najčitanije
  • Šta se sve stavlja u božićnu česnicu
    13h 36m
    1
  • ViK Istočno Sarajevo: Vanredno obavještenje
    16h 45m
    2
  • Raspored bogosluženja za božićne praznike u hramovima u Istočnom Sarajevu i Sarajevu
    17h 2m
    2
  • Prije 32 godine odbijen napad na linije Srpskog Sarajeva
    22h 9m
    8
  • Prof. dr Milanka Babić dobitnik prestižne Vukove nagrade za 2025. godinu
    22h 34m
    2