Нестабилно уз пад температуре и кишу

23.06.2024. 09:13
0
ИЗВОР: srna.rs

У Републици Српској и ФБиХ данас се очекује нестабилно вријеме уз пад температуре ваздуха, пљускове са грмљавином и локалне непогоде.

Слаба киша ће падати само понегдје у првом дијелу дана, док ће на југу и југоистоку бити претежно сунчано и топлије

Иза поднева на југоистоку ће доћи до новог наоблачења које доноси пљускове са грмљавином, а могуће су и локалне непогоде уз појаву града и јаког вјетра. До вечери се и на сјеверну и западу могу очекивати киша и пљускови са грмљавином, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Увече и током ноћи на сјеверу су могуће локалне непогоде понегдје уз јаче падавине у кратком периоду.

У Херцеговини ће бити претежно сунчано, али ће вече бити вјетровито.

Дуваће слаб до умјерен вјетар, повремено у зони падавина појачан, у Херцеговини увече јак, сјеверни и сјевероисточни.

Највиша дневна температура ваздуха од 26 до 34, у вишим предјелима од 23 степена.

Према подацима Федералног хидрометеоролошког завода, јутрос преовладава дјелимично ведро вријеме, ријетки локални пљускови регистровани су у централним и сјеверним подручјима, док је у Херцеговини претежно сунчано.

Температура ваздуха у 8.00 часова: Бјелашница 14, Мраковица 16, Гацко 17, Хан Пијесак, Чемерно и Ливно 18, Соколац, Калиновик, Рибник, Фоча и Широки Бријег 19, Бањалука и Мркоњић Град 20, Нови Град, Рудо, Србац, Билећа, Сарајево и Тузла 21, Добој, Приједор, Вишеград, Бугојно, Градачац, Зеница, Бихаћ и Сребреница 22, Бијељина и Требиње 23, а Мостар и Неум 25 степени Целзијусових.

Највећа количина кише у протекла 24 часа пала је на подручју Бањалуке, и то 18 литара по метру квадратном, у Добоју 11 литара, на Мраковици осам, у Српцу шест, а у Бијељини четири литра.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра облачно Сутра облачно
Нови топлотни талас, врхунац у четвртак и петак Нови топлотни талас, врхунац у четвртак и петак
Град богатији за три дјевојчице Град богатији за три дјевојчице
Најчитаније
  • Још данас активан хуманитарни број 1412 за Вукашина из Рудог – Будимо хумани!
    12h 55m
    0
  • Код Сокочанина пронађена бомба
    17h 7m
    3
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    14h 41m
    8
  • Лица осумњичена за кривична дјела „Оштећење и одузимање туђе ствари“
    15h 48m
    1
  • Тужилаштво: Тијело српске повратнице Јеле Пејић пронађено наго, али није убијена
    10h 24m
    2