Невен Тушевљак у хуманитарној трци на стази Светог Василија

10.05.2024. 19:42
1
ИЗВОР: nezavisne.com

Млади ултрамаратонац из Источног Сарајева Невен Тушевљак започео је јутрос трку у дужини од 120 километара, од Мркоњића, родног села Светог Василија Острошког, до манастира Острог, а његове претрчане километре може купити ко год жели добровољним прилозима за требињску хуманитарну фондацију Свети Вукашин.

- Као и све што радим – води ме рука Божија и држи вјера у Христа и православље, па циљ и овог и свих досадашњих мојих трчања није да себе ставим у први план, већ да прославим Христа и православну вјеру зато што је то вјера љубави, вјера помагања, а будући да човјек као јединка не може да постоји, ми сви морамо бити солидарни и помагати једни другима - рекао је Тушевљак.

Подсјетивши да су се и његове раније трке одвијале у Бањалуци, Источном Сарајеву, Бијељини, по 200 километара, у знак помоћи Сергеју Ступару, Димитрију Маринковићу, каже да овај пут жели испунити себи жељу да трчи путевима Светог Василија.

- Ово је била моја велика жеља да трчим из свечевих Мркоњића до манастира Острог, тако да сам овај пут, са Фондацијом Свети Вукашин која у овој регији ради јако добре ствари и помаже људима, одлучио да помогнем у њиховом дјеловању тако што сви који желе могу да уплате средства на рачун фондације, а ја ћу помоћи својим трчањем - рекао је Тушевљак.

У дијелу пута у дужини од око двадесетак километара Невену су се придружили и брачни пар Бјелановић из Требиња.

- Знам за хуманитарни рад Фондације Свети Вукашин, а када сам чула за овај дивни гест господина Тушевљака – супруг и ја смо одлучили да му се придружимо, тако да су нам срца данас пуна и захвална што можемо макар мало да учествујемо у овом његовом хуманом гесту и путу Светог Василија - казала нам је Сања Бјелановић,  пред Саборним храмом у Требињу, докле су она и супруг трчали.

Од Саборног храма је, међутим, Тушевљак добио ново појачање у дионици коју он буде могао издржати, а у питању је млади Матија Руњевац из Требиња који има свега шеснаест година.

- Трчаћу докле будем могао издржати, а вјера у Васкрслог Христа и Светог Василија ме опредијелила да се придружим Невену - додао је Матија.

Невена Тушевљака ће на путу Светог Василија аутомобилом пратити и његова екипа, али ће се и они, како рекоше, повремено прикључивати у његовој трци коју планира окончати на Дан Светог Василија 12. маја, уласком у острошку светињу.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Boca pfc 10.05.2024. 21:25
    Svaka cast Tuse
Повезане вијести
Чланови Удружења ампутираца из Источног Сарајева стигли под Острог Чланови Удружења ампутираца из Источног Сарајева стигли под Острог
Хуманитарна мисија тројице Руђана стигла до Острога Хуманитарна мисија тројице Руђана стигла до Острога
Студентско ходочашће из Фоче у Острог све бројније Студентско ходочашће из Фоче у Острог све бројније
Најчитаније
  • Францетићеве усташе заклале 42 члана породице Пушоња
    23h 43m
    8
  • Убиство судије Илића
    23h 43m
    48
  • Операција ''Лукавац 93'' - Битка за Рогој
    23h 41m
    0
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    15h 10m
    2
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    17h 49m
    4