Нове цијене на бензинским пумпама у Српској

02.09.2022. 14:14
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

Литар дизела на бензинским пумпама у Бањалуци скупљи је за 11 фенинга у односу на прошли петак и сада кошта 3,34 КМ.

Подсјећамо да су цијене горива биле у паду од друге половине јула до друге половине августа, па је тако дизел 22. августа коштао 3,13 КМ. Од тада је поскупио неколико пута.

- То је управо због раста барела. Барел дизела је почео да расте прије 15ак дана, а ми смо од неки дан почели да коригујемо цијене јер смо имали раније залихе. Тако да ће сви дистрибутери благо кориговати цијене дизела - изјавио је прошли петак Драган Тришић, предсједник Групације за промет нафтним дериватима при Привредној комори РС.

Он је додао да сигурно неће ићи на 3,60 – 3,70 КМ колико је било почетком јула.

На бензинским пумпама је дошло и до благог поскупљења бензина који сада кошта око 2,89 КМ.

Коментари 0
Повезане вијести
Слиједи топлотни талас у Републици Српској Слиједи топлотни талас у Републици Српској
Рођено 17 беба у Српској Рођено 17 беба у Српској
У Српској рођена 21 беба У Српској рођена 21 беба
Најчитаније
  • Емотиван сусрет сарајевских грађевинаца након 50 година матуре
    20h 5m
    0
  • Данас „Конференција беба“ у Палама
    21h 22m
    0
  • Божовић: „Поход на кланац“ је ходочашће сјећања и поштовања
    21h 43m
    0
  • Одржано такмичење у лову рибе на пловак
    11h 53m
    0
  • Породица Турунташ и ове године угостила исту дјецу са Косова и Метохије
    19h 27m
    0