Нови детаљи из куће страве у Брчком: Дјеца рођена у Риму, Ници, Ријеци, Барселони, БиХ

14.03.2025. 12:39
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Радмило Ивановић, вршилац дужности јавног тужиоца, открио је данас на конференцији за медије да је утврђен идентитет 19 дјеце од укупно 31 колико је пронађено у кући у Брчком.

Он је изнио до сада познате детаље о идентитету пронађене деце.

- Имамо 31 дијете. Можемо рећи да је утврђен идентитет за њих 19, од којих је за 14 утврђено на основу личних докумената које су имали или које су донијели ови родитељи. А за петоро дјеце имамо податке ко су и шта су на основу изјава остале дјеце која су рекла како се зову, ко су им родитељи. Што се тиче, за 12 дјеце још увијек немамо поуздане податке коме се ради, ко су заиста они. Имамо име и презиме, али не знамо да ли је то заиста то лице, да ли је то адекватно име и презиме. Могу вам рећи што се тиче узраста, имамо седморо дјеце од двије до три године, шесторо дјеце имамо од четири до шест година, троје дјеце од седам до девет година и двоје дјеце су узраста од 10 до 12 година - рекао је тужилац Ивановић.

Он се потом осврнуо и на идентитете пронађене дјеце.

- Од тога су 23 дјевојчице и осам је дјечака. За њих 18 је познато мјесто рођења: њих шесторо рођено је у Италији (Рим), у Хрватској је рођено њих петоро, једно је рођено у Ријеци, у Барселони је рођено двоје дјеце, једно у Француској (Ница) и у БиХ је рођено двоје дјеце - навео је он и додао:

- Када је у питању пребивалиште, познато је мјесто пребивалишта 14 дјеце. Њих шесторо пријављено је у Мостару, троје у Загребу, двоје у Тузли, двоје у Брчком и једно дијете у Ријеци.

На питање новинара да ли су дјеца која су боравила у тој кући била злостављана, главни тужилац је рекао:

- Вама је познато да су два лица у притвору и да постоји основана сумња. Да би се одредио притвор, мора да постоји основана сумња, бар тако је суд утврдио - постоји основана сумња за запуштање и злостављање лица. Тим сам одговорио на ваше питање - закључио је он.

Ивановић је навео да су дјеца смјештена су у хотелу, те да им је пружена сва потребна њега и третман, али то нису адекватни услови за дужи временски период.

- Ту су ангажовани Црвени крст, центар за социјални рад и волонтери. Што се тиче даљег смјештаја дјеце и њиховог збрињавања, за то је надлежан Центар за социјални рад. Одређене сигурне куће су изразиле жељу да се дјеца смјесте у сигурне куће, међутим, ја заиста не знам имамо ли довољно капацитета. Дјеца су тамо повезана родбинским везама, па их тако треба и смјестити. Настојимо да све што се дјеце тиче да у што краћем року буде нађено крајње рјешење - навео је он, преноси Блиц.

Коментари 0
Повезане вијести
Кућа баке Даре Малић у Сумбуловцу симбол хуманости, љубави и солидарности Кућа баке Даре Малић у Сумбуловцу симбол хуманости, љубави и солидарности
Још једна европска земља забрањује дјеци друштвене мреже Још једна европска земља забрањује дјеци друштвене мреже
Нови водич ФЗО Српске дефинише процедуру од дијагнозе до остваривања права Нови водич ФЗО Српске дефинише процедуру од дијагнозе до остваривања права
Најчитаније
  • Фирма „Браћа Марјановић“ запошљава
    17h 22m
    1
  • Годишњица НАТО агресије на СР Југославију (ВИДЕО)
    18h 52m
    14
  • На данашњи дан рођен Младен Секуловић, први оскаровац из Билеће (ФОТО)
    19h 22m
    68
  • Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Јово Мијатовић
    14h 2m
    1
  • Ciak auto BH d.o.o. запошљава
    15h 19m
    0