Обиљежавање 30 година од формирања Војске Републике Српске

27.04.2022. 12:08
0
ИЗВОР: katera.news

У Источном Сарајеву ће сутра, 28. априла, бити обиљежено 30 година од формирања Војске Републике Српске и 17 година постојања Трећег пјешадијског /Република Српска/ пука.

Код Централног крста на Војничком спомен-гробљу "Мали Зејтинлик" на Сокоцу у 11,00 часова биће положени вијенци, а претходно ће у Манастиру Светог великомученика Георгија на Равној Романији бити служен парастос за погинуле борце.

Од 14,00 часова предвиђен је дефиле припадника Трећег пјешадијског /Република Српска/ пука кроз Дечанску улицу у Источном Новом Сарајеву, саопштено је из Градске управо.

У 14,30 часова на Тргу Србије планирано је обраћање званичника и пригодан културно-умјетнички програм.

Коментари 0
Повезане вијести
Источно Ново Сарајево: Малишани уживали на дјечијем маскенбалу Источно Ново Сарајево: Малишани уживали на дјечијем маскенбалу
Влада донијела Одлуку о оснивању ОШ “Стево Калуђерчић” у Источном Новом Сарајеву Влада донијела Одлуку о оснивању ОШ “Стево Калуђерчић” у Источном Новом Сарајеву
Сајам књига од 17. до 20. августа у Источном Новом Сарајеву Сајам књига од 17. до 20. августа у Источном Новом Сарајеву
Најчитаније
  • Славна историја нашег заборава - Заборављена српска гробља и споменици у Хан Пијеску
    1h 55m
    2
  • На данашњи дан умро Петар I Карађорђевић, српски краљ и херој
    10h 51m
    0
  • Чарлс Буковски рођен прије 106 година: Која вам је омиљена књига “прљавог старца”?
    2h 35m
    0
  • Масовни покољ Срба на „Мехином стању“ августа 1941.
    8h 11m
    6
  • Преминуо Мирослав Планинчић Плане
    10h 4m
    1