Obilježavanje 30 godina od formiranja Vojske Republike Srpske

27.04.2022. 12:08
0
IZVOR: katera.news

U Istočnom Sarajevu će sutra, 28. aprila, biti obilježeno 30 godina od formiranja Vojske Republike Srpske i 17 godina postojanja Trećeg pješadijskog /Republika Srpska/ puka.

Kod Centralnog krsta na Vojničkom spomen-groblju "Mali Zejtinlik" na Sokocu u 11,00 časova biće položeni vijenci, a prethodno će u Manastiru Svetog velikomučenika Georgija na Ravnoj Romaniji biti služen parastos za poginule borce.

Od 14,00 časova predviđen je defile pripadnika Trećeg pješadijskog /Republika Srpska/ puka kroz Dečansku ulicu u Istočnom Novom Sarajevu, saopšteno je iz Gradske upravo.

U 14,30 časova na Trgu Srbije planirano je obraćanje zvaničnika i prigodan kulturno-umjetnički program.

Komentari 0
Povezane vijesti
Istočno Novo Sarajevo: Javni poziv za statiranje u filmu „Linija“ Istočno Novo Sarajevo: Javni poziv za statiranje u filmu „Linija“
Istočno Sarajevo: Međunarodni festival rakije 28. marta, poziv za dostavljanje uzoraka Istočno Sarajevo: Međunarodni festival rakije 28. marta, poziv za dostavljanje uzoraka
Sjećanje na Aleksandra, heroja koji nikada ne smije biti zaboravljen (VIDEO) Sjećanje na Aleksandra, heroja koji nikada ne smije biti zaboravljen (VIDEO)
Najčitanije
  • Običaji za Bogojavljenje
    1h 3m
    2
  • Minić otkrio imena novih ministara u Vladi Republike Srpske
    17h 23m
    1
  • Memorijalno guslarsko veče posvećeno Vlajku Raboti u Palama
    22h 57m
    0
  • Recept za krofne iz rerne
    58m
    0
  • Svjedočanstvo Anice Vidić o pogibiji sina
    20h 52m
    0