Обиљежена 31 година од формирања Мјешовитог артиљеријског дивизиона

04.06.2023. 13:05
0
ИЗВОР: srna.rs

Некадашњи припадници Мјешовитог артиљеријског дивизиона Прве сарајевске бригаде Сарајевско-романијског корпуса Војске Републике Српске, обиљежили су данас 31 годину од формирања ове јединице.

Тим поводом служен је парастос за погинуле борце у цркви Светог великомученика Георгија на Врацама и положени вијенци код централног крста на Војничком гробљу.

Kомандант јединице Душан Шкрба, изразио је задовољство што се некадашњи припадници ове јединице традиционално окупљају како би се присјетили сабораца који су положили животе у темеље Републике Српске.

У име општине Источно Ново Сарајево, вијенац је положио потпредсједник Скупштине општине ове локалне заједнице, Милан Маунага.

Мјешовити артиљеријски дивизион Прве сарајевске бригаде, бројао је 610 припадника, који су током Одбрамбено-отаџбинског рата били ангажовани на свим ратиштима Сарајевско-романијске регије.

Након формирања Дринског корпуса Војске Републике Српске, почетком 1993. године, 210 припадника тог дивизиона са борбеном техником упућено је у новоформирани корпус.

Коментари 0
Повезане вијести
Општина Источна Илиџа додијелила 62 студентске стипендије (ФОТО) Општина Источна Илиџа додијелила 62 студентске стипендије (ФОТО)
Тениски клуб "Меридиан" најбољи у БиХ! Тениски клуб "Меридиан" најбољи у БиХ!
Анастасија Стевић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ Анастасија Стевић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
Најчитаније
  • Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
    11h 1m
    0
  • Општина Пале: Јавни позив заједницама етажних власника
    8h 19m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
    11h 24m
    0
  • "Конференција беба", најљепши и највеселији догађај у Источној Илиџи, 26. јуна
    14h 53m
    0
  • Општина Источна Илиџа додијелила 62 студентске стипендије (ФОТО)
    10h 29m
    0