Од 1. августа струја поскупљује 10 одсто у ФБиХ

28.06.2024. 15:19
0
ИЗВОР: srna.rs

Регулаторна комисија за енергију у ФБиХ одобрила је захтјев федералне "Електропривреде БиХ" за поскупљење електричне енергије, па ће тако од 1. августа домаћинства плаћати струју по цијени већој од 10,04 одсто.

Струја ће од 1. аугуста поскупјети за 7,29 одсто за категорију остала потрошња.

Генерални директор "Електропривреде БиХ" Санел Буљубашић рекао је да у тој компанији морају имати финансијска средства за одржавање електрана, термоелектрана и хидроелектрана, те да та постројења буду максимално спремна како би одговорили захтјевима купаца.

Према његовим ријечима, постоји правни основ за ову одлуку, преносе федерални медији.

Коментари 0
Повезане вијести
Оскрнављен храм на православном гробљу у Тузли Оскрнављен храм на православном гробљу у Тузли
Више од двије деценије од срамне арбитраже за Добрињу Више од двије деценије од срамне арбитраже за Добрињу
Годишњица срамне арбитраже за Добрињу Годишњица срамне арбитраже за Добрињу
Најчитаније
  • Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
    15h 24m
    0
  • Општина Пале: Јавни позив заједницама етажних власника
    12h 42m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
    15h 47m
    0
  • "Конференција беба", најљепши и највеселији догађај у Источној Илиџи, 26. јуна
    19h 16m
    0
  • Општина Источна Илиџа додијелила 62 студентске стипендије (ФОТО)
    14h 52m
    0