Од 1. августа струја поскупљује 10 одсто у ФБиХ

28.06.2024. 15:19
0
ИЗВОР: srna.rs

Регулаторна комисија за енергију у ФБиХ одобрила је захтјев федералне "Електропривреде БиХ" за поскупљење електричне енергије, па ће тако од 1. августа домаћинства плаћати струју по цијени већој од 10,04 одсто.

Струја ће од 1. аугуста поскупјети за 7,29 одсто за категорију остала потрошња.

Генерални директор "Електропривреде БиХ" Санел Буљубашић рекао је да у тој компанији морају имати финансијска средства за одржавање електрана, термоелектрана и хидроелектрана, те да та постројења буду максимално спремна како би одговорили захтјевима купаца.

Према његовим ријечима, постоји правни основ за ову одлуку, преносе федерални медији.

Коментари 0
Повезане вијести
Оскрнављен храм на православном гробљу у Тузли Оскрнављен храм на православном гробљу у Тузли
Више од двије деценије од срамне арбитраже за Добрињу Више од двије деценије од срамне арбитраже за Добрињу
Годишњица срамне арбитраже за Добрињу Годишњица срамне арбитраже за Добрињу
Најчитаније
  • Гаврило Принцип – Пуцањ за слободу
    12h 23m
    36
  • Генерација из Илијаша прославила матуру коју никада није имала
    19h 13m
    0
  • „Касперијада“ данас у Палама
    18h 13m
    0
  • Зграде Парламента и Савјета министара БиХ саграђене на српском гробљу
    18h 47m
    9
  • У Засељу крај Травника уништено између 60 и 80 православних споменика
    11h 36m
    0