Од 1. августа струја поскупљује 10 одсто у ФБиХ

28.06.2024. 15:19
0
ИЗВОР: srna.rs

Регулаторна комисија за енергију у ФБиХ одобрила је захтјев федералне "Електропривреде БиХ" за поскупљење електричне енергије, па ће тако од 1. августа домаћинства плаћати струју по цијени већој од 10,04 одсто.

Струја ће од 1. аугуста поскупјети за 7,29 одсто за категорију остала потрошња.

Генерални директор "Електропривреде БиХ" Санел Буљубашић рекао је да у тој компанији морају имати финансијска средства за одржавање електрана, термоелектрана и хидроелектрана, те да та постројења буду максимално спремна како би одговорили захтјевима купаца.

Према његовим ријечима, постоји правни основ за ову одлуку, преносе федерални медији.

Коментари 0
Повезане вијести
Оскрнављен храм на православном гробљу у Тузли Оскрнављен храм на православном гробљу у Тузли
Више од двије деценије од срамне арбитраже за Добрињу Више од двије деценије од срамне арбитраже за Добрињу
Годишњица срамне арбитраже за Добрињу Годишњица срамне арбитраже за Добрињу
Најчитаније
  • Емотиван сусрет сарајевских грађевинаца након 50 година матуре
    16h 31m
    0
  • Данас „Конференција беба“ у Палама
    17h 48m
    0
  • Божовић: „Поход на кланац“ је ходочашће сјећања и поштовања
    18h 9m
    0
  • Породица Турунташ и ове године угостила исту дјецу са Косова и Метохије
    15h 53m
    0
  • Кланац - мјесто гдје је историја исписана жртвом
    19h 20m
    0