Od 1. avgusta struja poskupljuje 10 odsto u FBiH

28.06.2024. 15:19
0
IZVOR: srna.rs

Regulatorna komisija za energiju u FBiH odobrila je zahtjev federalne "Elektroprivrede BiH" za poskupljenje električne energije, pa će tako od 1. avgusta domaćinstva plaćati struju po cijeni većoj od 10,04 odsto.

Struja će od 1. augusta poskupjeti za 7,29 odsto za kategoriju ostala potrošnja.

Generalni direktor "Elektroprivrede BiH" Sanel Buljubašić rekao je da u toj kompaniji moraju imati finansijska sredstva za održavanje elektrana, termoelektrana i hidroelektrana, te da ta postrojenja budu maksimalno spremna kako bi odgovorili zahtjevima kupaca.

Prema njegovim riječima, postoji pravni osnov za ovu odluku, prenose federalni mediji.

Komentari 0
Povezane vijesti
Neumoljiva statistika: Sve manje rođenih, narod sve stariji Neumoljiva statistika: Sve manje rođenih, narod sve stariji
"Ne smijemo zaboraviti 12.000 ubijenih Srba u Garavicama kod Bihaća" "Ne smijemo zaboraviti 12.000 ubijenih Srba u Garavicama kod Bihaća"
AMS: Teretnjaci stoje na putevima, usporen saobraćaj AMS: Teretnjaci stoje na putevima, usporen saobraćaj
Najčitanije
  • Detalji akcije "Prolom 2": Osumnjičena lica stekla protivpravnu imovinsku korist u iznosu od oko 2.710.790 evra
    12h 22m
    1
  • Lice iz Istočnog Novog Sarajeva napalo sugrađanina
    15h 25m
    8
  • U Trnovu pronađeni puška, meci i krivotvorene novčanice
    15h 22m
    0
  • Cijena prasića u Srpskoj i dalje pada
    17h 7m
    0
  • Koliko novca mjesečno treba za komotan život u BiH?
    6h 6m
    0