Од данас без наплате путарине између Требиња и Херцег Новог

10.05.2021. 10:02
0
ИЗВОР: СРНА

Од данас се укида наплата путарине на магистралном путу Требиње - Херцег Нови, на дионици Мељине - Петијевићи.

Ово је на свом "Твитер" профилу потврдио предсједник Општине Херцег Нови Стеван Катић.

Премијер Црне Горе Здравко Кривокапић рекао је прије неколико дана да је Влада Црне Горе преузела концесију на дијелу пута од Херцег Новог до Требиња и да ће граница између Црне Горе и БиХ бити једноставнија за прелажење.

Путарина на магистралном путу Требиње - Херцег Нови наплаћивана је 12 година, од његовог отварања 2009. године.

Уговор о концесији по такозваном БОТ систему /узми, изгради, користи и врати/ био је потписан на 20 година и радило се о првој концесији тог типа на једној саобраћајници у Црној Гори.

Коментари 0
Повезане вијести
Успјешан наступ музичке и рецитаторске секције СШЦ "Источна Илиџа" у Требињу Успјешан наступ музичке и рецитаторске секције СШЦ "Источна Илиџа" у Требињу
Путин: Руска страна чврсто посвећена наставку сарадње са Српском Путин: Руска страна чврсто посвећена наставку сарадње са Српском
Путин подржао приједлог о успостављању руске Нобелове награде за књижевност Путин подржао приједлог о успостављању руске Нобелове награде за књижевност
Најчитаније
  • Лицу из Рогатице скидан новац са банковног рачуна у износу од 1.200 КМ
    16h 56m
    0
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    10h 55m
    4
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    9h 1m
    3
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    17h 52m
    2
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    6h 33m
    0