Од данас без наплате путарине између Требиња и Херцег Новог

10.05.2021. 10:02
0
ИЗВОР: СРНА

Од данас се укида наплата путарине на магистралном путу Требиње - Херцег Нови, на дионици Мељине - Петијевићи.

Ово је на свом "Твитер" профилу потврдио предсједник Општине Херцег Нови Стеван Катић.

Премијер Црне Горе Здравко Кривокапић рекао је прије неколико дана да је Влада Црне Горе преузела концесију на дијелу пута од Херцег Новог до Требиња и да ће граница између Црне Горе и БиХ бити једноставнија за прелажење.

Путарина на магистралном путу Требиње - Херцег Нови наплаћивана је 12 година, од његовог отварања 2009. године.

Уговор о концесији по такозваном БОТ систему /узми, изгради, користи и врати/ био је потписан на 20 година и радило се о првој концесији тог типа на једној саобраћајници у Црној Гори.

Коментари 0
Повезане вијести
Успјешан наступ музичке и рецитаторске секције СШЦ "Источна Илиџа" у Требињу Успјешан наступ музичке и рецитаторске секције СШЦ "Источна Илиџа" у Требињу
Путин: Руска страна чврсто посвећена наставку сарадње са Српском Путин: Руска страна чврсто посвећена наставку сарадње са Српском
Путин подржао приједлог о успостављању руске Нобелове награде за књижевност Путин подржао приједлог о успостављању руске Нобелове награде за књижевност
Најчитаније
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    17h 39m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    15h 50m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    8h 17m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    19h 22m
    0
  • Данас промоција дипломираних инжењера и мастера електротехнике
    20h 36m
    0