Od danas bez naplate putarine između Trebinja i Herceg Novog

10.05.2021. 10:02
0
IZVOR: SRNA

Od danas se ukida naplata putarine na magistralnom putu Trebinje - Herceg Novi, na dionici Meljine - Petijevići.

Ovo je na svom "Tviter" profilu potvrdio predsjednik Opštine Herceg Novi Stevan Katić.

Premijer Crne Gore Zdravko Krivokapić rekao je prije nekoliko dana da je Vlada Crne Gore preuzela koncesiju na dijelu puta od Herceg Novog do Trebinja i da će granica između Crne Gore i BiH biti jednostavnija za prelaženje.

Putarina na magistralnom putu Trebinje - Herceg Novi naplaćivana je 12 godina, od njegovog otvaranja 2009. godine.

Ugovor o koncesiji po takozvanom BOT sistemu /uzmi, izgradi, koristi i vrati/ bio je potpisan na 20 godina i radilo se o prvoj koncesiji tog tipa na jednoj saobraćajnici u Crnoj Gori.

Komentari 0
Povezane vijesti
Osamnaestogodišnji Andrej Lučić prvi doplivao do Časnog krsta u Trebinju Osamnaestogodišnji Andrej Lučić prvi doplivao do Časnog krsta u Trebinju
Putin se okupao u ledenoj vodi povodom Bogojavljenja Putin se okupao u ledenoj vodi povodom Bogojavljenja
Putin: Nadamo se da ćemo zajedno sa Beogradom naći rješenje za NIS Putin: Nadamo se da ćemo zajedno sa Beogradom naći rješenje za NIS
Najčitanije
  • Dva lica lišena slobode zbog počinjenih više krivičnih djela
    21h 51m
    0
  • Misteriozna smrt Drage Dimitrijević Mitrićević i dan danas nije rasvijetljena (FOTO)
    4h 15m
    0
  • Saša i Ljena, muž i žena koji su ugradili živote u temelje Republike Srpske
    18h 29m
    6
  • Karan: Smrt Aleksandra Tomića nastupila mehaničkim putem i bila ubilačkog porijekla
    22h 30m
    2
  • Povećana naknada za topli obrok u Srpskoj
    22h 12m
    3