Од понедјељка сви основци и средњошколци у школским клупама у Србији

18.02.2022. 11:17
0
ИЗВОР: СРНА

Тим за праћење и координисање примјене превентивних мјера у раду школа одлучио је да се након распуста, почевши од понедјељка 21. фебруара, настава у свим основним и средњим школама у Србији одвија непосредно.

Према подацима из надзора преузетим из електронског система "Сервис јавног здравља" које је Министарству просвете, науке и технолошког развоја доставио Институт за јавно здравље Србије "Батут", у периоду од 9. до 17. фебруара број обољеле дјеце школског узраста од шест до 18 година био је 3.200 /0,42 одсто/ обољелих.

Учешће дјеце школског узраста у укупном броју потврђених случајева вируса корона у истом периоду износио је 4,3 одсто.

Ученици од петог до осмог разреда основне школе и средњошколци у Србији су од почетка школске 2021/2022. године наставу због епидемије вируса корона похађали по комбинованом моделу.

Коментари 0
Повезане вијести
Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара
Поражавајући подаци уочи уписа средњошколаца у БиХ: Клупе остале без 22.000 ђака Поражавајући подаци уочи уписа средњошколаца у БиХ: Клупе остале без 22.000 ђака
Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској
Најчитаније
  • "Ви идите, ја остајем!" - Милош Ћирковић, посљедњи херој косовске битке
    19h 15m
    15
  • Општина Пале: Обавјештење
    22h 7m
    0
  • Стијаковић: Тог дана усташе су заклале 22 члана моје најближе породице
    11h 53m
    0
  • Младић из Сарајева тешко повријеђен након пада са крова аутомобила у покрету
    22h 59m
    1
  • Дође ли до крви, опет ћемо бити први: Шта откривају писма Десанке Максимовић руским преводиоцима
    16h 17m
    0