Од понедјељка сви основци и средњошколци у школским клупама у Србији

18.02.2022. 11:17
0
ИЗВОР: СРНА

Тим за праћење и координисање примјене превентивних мјера у раду школа одлучио је да се након распуста, почевши од понедјељка 21. фебруара, настава у свим основним и средњим школама у Србији одвија непосредно.

Према подацима из надзора преузетим из електронског система "Сервис јавног здравља" које је Министарству просвете, науке и технолошког развоја доставио Институт за јавно здравље Србије "Батут", у периоду од 9. до 17. фебруара број обољеле дјеце школског узраста од шест до 18 година био је 3.200 /0,42 одсто/ обољелих.

Учешће дјеце школског узраста у укупном броју потврђених случајева вируса корона у истом периоду износио је 4,3 одсто.

Ученици од петог до осмог разреда основне школе и средњошколци у Србији су од почетка школске 2021/2022. године наставу због епидемије вируса корона похађали по комбинованом моделу.

Коментари 0
Повезане вијести
Србија и Хрватска без публике због Вуковара Србија и Хрватска без публике због Вуковара
Кошаркаши Србије стижу у Сарајево Кошаркаши Србије стижу у Сарајево
Држављанка БиХ покушала ножем да убије полицајца Држављанка БиХ покушала ножем да убије полицајца
Најчитаније
  • На данашњи дан погинуо српски јунак Бошко Перић Пеша
    7h 52m
    4
  • Земљорадник у миру, бомбаш у рату
    7h 54m
    0
  • Фоча добила Улицу јасеновачких жртава
    22h 50m
    3
  • Колико ће коштати прослава Божића у институцијама БиХ?
    20h 26m
    1
  • Божовић: Припрема ли се и РиТЕ Угљевик за Павгорд?
    19h 36m
    1