Од понедјељка сви основци и средњошколци у школским клупама у Србији

18.02.2022. 11:17
0
ИЗВОР: СРНА

Тим за праћење и координисање примјене превентивних мјера у раду школа одлучио је да се након распуста, почевши од понедјељка 21. фебруара, настава у свим основним и средњим школама у Србији одвија непосредно.

Према подацима из надзора преузетим из електронског система "Сервис јавног здравља" које је Министарству просвете, науке и технолошког развоја доставио Институт за јавно здравље Србије "Батут", у периоду од 9. до 17. фебруара број обољеле дјеце школског узраста од шест до 18 година био је 3.200 /0,42 одсто/ обољелих.

Учешће дјеце школског узраста у укупном броју потврђених случајева вируса корона у истом периоду износио је 4,3 одсто.

Ученици од петог до осмог разреда основне школе и средњошколци у Србији су од почетка школске 2021/2022. године наставу због епидемије вируса корона похађали по комбинованом моделу.

Коментари 0
Повезане вијести
Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара
Поражавајући подаци уочи уписа средњошколаца у БиХ: Клупе остале без 22.000 ђака Поражавајући подаци уочи уписа средњошколаца у БиХ: Клупе остале без 22.000 ђака
Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    16h 56m
    3
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    16h 42m
    0
  • Усвојен Правилник о поврату ПДВ-а на прву некретнину
    18h 3m
    0
  • Акција прикупљања средстава за трон иконе Богородице Млекопитатељнице на Палама
    15h 19m
    1
  • Одличан наступ Џудо клуба „Рандори“ на Првенству БиХ у Сарајеву
    13h 11m
    0