Od ponedjeljka svi osnovci i srednjoškolci u školskim klupama u Srbiji

18.02.2022. 11:17
0
IZVOR: SRNA

Tim za praćenje i koordinisanje primjene preventivnih mjera u radu škola odlučio je da se nakon raspusta, počevši od ponedjeljka 21. februara, nastava u svim osnovnim i srednjim školama u Srbiji odvija neposredno.

Prema podacima iz nadzora preuzetim iz elektronskog sistema "Servis javnog zdravlja" koje je Ministarstvu prosvete, nauke i tehnološkog razvoja dostavio Institut za javno zdravlje Srbije "Batut", u periodu od 9. do 17. februara broj oboljele djece školskog uzrasta od šest do 18 godina bio je 3.200 /0,42 odsto/ oboljelih.

Učešće djece školskog uzrasta u ukupnom broju potvrđenih slučajeva virusa korona u istom periodu iznosio je 4,3 odsto.

Učenici od petog do osmog razreda osnovne škole i srednjoškolci u Srbiji su od početka školske 2021/2022. godine nastavu zbog epidemije virusa korona pohađali po kombinovanom modelu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ni nakon 28 godina nije poznata sudbina otetih srpskih rudara Ni nakon 28 godina nije poznata sudbina otetih srpskih rudara
Poražavajući podaci uoči upisa srednjoškolaca u BiH: Klupe ostale bez 22.000 đaka Poražavajući podaci uoči upisa srednjoškolaca u BiH: Klupe ostale bez 22.000 đaka
Srpski basketaši osvojili bronzu u Poljskoj Srpski basketaši osvojili bronzu u Poljskoj
Najčitanije
  • Aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković iz Istočnog Sarajeva
    17h 45m
    3
  • Istočna Ilidža: Usvojena inicijativa da se ljekarima sufinansiraju troškovi smještaja
    17h 31m
    0
  • Usvojen Pravilnik o povratu PDV-a na prvu nekretninu
    18h 52m
    0
  • Akcija prikupljanja sredstava za tron ikone Bogorodice Mlekopitateljnice na Palama
    16h 8m
    1
  • Odličan nastup Džudo kluba „Randori“ na Prvenstvu BiH u Sarajevu
    14h 0m
    0