Од сутра ујутру наранџасто упозорење због јаког вјетра

09.03.2024. 21:00
0
ИЗВОР: srna.rs

У више подручја у БиХ од сутра ујутру до понедјељка у подне на снази ће бити наранџасти метеоаларм због јаког јужног вјетра, а из Републичке управе Цивилне заштите позвали су становнике да пажљиво планирају боравак на отвореном и заштите имовину.

Наранџасти метеоаларм на снази ће бити сутра од 6.00 часова до понедјељка, 11. марта у 12.00 часова.

Удари вјетра јужног смјера биће брзине од 40 до 60 километара на час, а на планинама и висоравнима и до 85 километара на час, објављено је на сајту Федералног хидрометеоролошког завода.

Према прогнози метеоролога, сутра се очекују удари од 40 километара на час на сјевероистоку Републике Српске - у Семберији и Посавини до 80 километара на час на југу и западу, а у вишим предјелима у Крајини и Херцеговини и до 90 километара.

У понедељак ће током ноћи вјетар слабити на сјеверу Српске, а у осталим крајевима у ноћи и ујутру биће јак до олујни.

Ујутру и од средине дана вјетар ће ослабити у свим предјелима.

Очекују се удари од 40 до 70 километара на час, на вишим локалитетима у Херцеговини мјестимично и јачи од 80 километара, док се слабији вјетар очекује уз ријеку Саву.

Из Републичке управе Цивилне заштите истичу да прате ситуацију у контакту са локалним надлежним службама.

Коментари 0
Повезане вијести
Издат наранџасти метеоаларм: БиХ на удару олујног вјетра Издат наранџасти метеоаларм: БиХ на удару олујног вјетра
Стиже промјена времена Стиже промјена времена
Наранџасто упозорењe на ниску температуру током ноћи Наранџасто упозорењe на ниску температуру током ноћи
Најчитаније
  • Љиљана Жикић Карађорђевић - хероина која је живот дала за отаџбину
    6h 57m
    9
  • Пут без повратка
    6h 59m
    7
  • Миодраг Петровић Чкаља – смијех се зове Чкаља
    6h 58m
    3
  • Писмо погинулом брату
    18h 22m
    3
  • Бора Станковић - "Сликар" пролазности живота и људске трагике
    19h 11m
    0