Одржан протест угоститеља и музичара (ВИДЕО)

26.10.2020. 18:35
3
ИЗВОР: Bn TV

Због рестриктивним мјера које је прописао Републички кризни штаб за ванредне ситуације група грађана окупила се на Тргу Бијељине да покаже своје незадовољство.

Скраћено радно вријеме угоститељских објеката и затварање школа на 7 дана мјере су које је донио Републички кризни штаб за ванредне ситуације. 

Грађани су исказали своје незадовољство према мјерама републичке и градске управе и послали поруке власти:

-Кажите ми како да преживим? Како да преживи музичар са двоје или троје дјеце, човјек који је кредитно задужен, човјек који је угоститељ и којем мјесец брзо прође, па мора да плати плату, доприносе, репроматеријал. Од кога да тражимо? Гдје је та каса? Ко ће да стане иза нас? Ја не видим никога. Видим само да смо ми погођени највише оваквим мјерама - рекао је Васко Тодић, угоститељ и музичар, данас пред бијељинском градском управом.

Необјашњиви су критеријуми за доношење одлука. Која је разлика измедју затварања локала сат раније или сат касније, поручују грађани.

-На рубу смо егзистенције. Овим путем позивамо надлежне органе да нам помогну. Ми ћемо се придржавати свих мјера, које су, сложићете се, доста нелогичне, али нека нам помогну. Ми тражимо помоћ у виду пореза, доприноса. Бране нам музику, бране нам више од четири особе за столом, а они сами те захтјеве крше - поручио је Владимир Сарић из Удружења угоститеља Републике Српске.

Припрадници власти нису свијетао примјер придржавања уведених мјера, јер их први крше, поручено је са данашњег скупа.

Ново протестно окупљање најављено је за сриједу. 

 

Коментари 3
  • Generic placeholder image
    Korona 26.10.2020. 19:36
    Politička korona,sve je ovo političko maslo,trebaju im pare,zato smo nazovi zaraženi. Niko više nema druge bolesti,samo korona vlada,narodu je dodijalo.!!!!!😈😈😈😈😈😈😈😈
  • Generic placeholder image
    Previše 26.10.2020. 19:34
    Dosta više ovo je ludnica,ostaćemo bez ičega,dok guzonje primaju redovne plate,mi moramo da ih zaradimo a kako kad su sve uništili sa (koronom)'
  • Generic placeholder image
    Pale 26.10.2020. 19:30
    Bravoooo,idemo svi zajedno,ovo je krah,naroda,samo tako idemo u proteste opet
Повезане вијести
У Грачаници, Лапљем Селу и Гуштерици подршка ухапшеним директорима У Грачаници, Лапљем Селу и Гуштерици подршка ухапшеним директорима
Екипе из Бијељине најбоље на Републичком такмичењу из прве помоћи Екипе из Бијељине најбоље на Републичком такмичењу из прве помоћи
Ослобађање Бијељине 1992. године Ослобађање Бијељине 1992. године
Најчитаније
  • Емотиван сусрет сарајевских грађевинаца након 50 година матуре
    17h 2m
    0
  • Данас „Конференција беба“ у Палама
    18h 19m
    0
  • Божовић: „Поход на кланац“ је ходочашће сјећања и поштовања
    18h 40m
    0
  • Породица Турунташ и ове године угостила исту дјецу са Косова и Метохије
    16h 24m
    0
  • Кланац - мјесто гдје је историја исписана жртвом
    19h 51m
    0