Одржана сједница Форума за безбједност у Источном Новом Сарајеву

14.05.2026. 18:36
0
ИЗВОР: katera.news

У Општинској управи Источно Ново Сарајево данас је одржана сједница Форума за безбједност, којом је предсједавао предсједник Скупштине општине Ведран Јованчић.

Како је саопштено из Општине Источно Ново Сарајево, састанку су присуствовали шеф кабинета начелника општине Дејан Ромић, начелник Одјељења за привреду и друштвене дјелатности Игор Ђокановић, начелник Одјељења комуналне полиције Источно Ново Сарајево Бранко Стевановић, представници Полицијске станице Источно Ново Сарајево и Полицијске станице за безбједност саобраћаја Источно Ново Сарајево, директор Центра за социјални рад Источно Ново Сарајево Миран Мацановић, директор Основне школе „Свети Сава“ Жељка Топалић, директор Средње школе „28. јуни“ Борис Брајовић и директорица Средњошколског центра „Источна Илиџа“ Свјетлана Чолаковић.

На сједници је оцијењено да је стање безбједности на подручју општине Источно Ново Сарајево задовољавајуће, када је ријеч о општој безбједности грађана, као и у области безбједности саобраћаја.

- Разговарано је о безбједности грађана и њихове имовине, безбједности ученика током предстојећих матурских прослава, раду угоститељских објеката у љетном периоду, као и о другим питањима у складу са актуелном ситуацијом. Посебан акценат стављен је на потребу повећања степена безбједности ученика у основним и средњим школама, имајући у виду организовање матурских прослава – саопштено је из ове општине.

Како додају, истакнуто је да ће Полицијска управа у наредном периоду спровести набавку додатне опреме која ће допринијети већем степену безбједности грађана и ефикаснијем раду на терену.

Коментари 0
Повезане вијести
Међународни дјечији фудбалски турнир током викенда у Источном Новом Сарајеву Међународни дјечији фудбалски турнир током викенда у Источном Новом Сарајеву
У току пријаве за септембарске уличне трке „Атлетист 5К“ у Источном Сарајеву У току пријаве за септембарске уличне трке „Атлетист 5К“ у Источном Сарајеву
Источно Ново Сарајево: Одржан годишњи концерт КУД-а "Славија" Источно Ново Сарајево: Одржан годишњи концерт КУД-а "Славија"
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    10h 26m
    1
  • Највећа казна за саобраћајну несрећу у Српској: Кујовић правоснажно осуђен!
    12h 43m
    7
  • Божовић: СДС је некада водио психијатар, а данас његови пацијенти
    12h 48m
    0
  • Полиција трага за два мушкарца због покушаја убиства на Врацама
    17h 0m
    0
  • Потврђена оптужница због разбојништва у Палама
    13h 13m
    0