Одржано књижевно вече поводом 30 година од оснивања Удружења књижевника Републике Српске (ФОТО)

30.10.2023. 19:16
0
ИЗВОР: katera.news

Књижевно вече поводом 30 година од оснивања Удружења књижевника Републике Српске одржано је данас у Културном центру Источно Ново Сарајево.

Недељко Жугић, предсједник Подружнице Удружења књижевника Републике Српске Источно Сарајево, која је и организатор књижевне вечери, истиче да Удружење прате финансијски проблеми, као и да нису наишли на велику подршку власти.

- Од педесет општина, седам градова и свих јавних предузећа тражио сам да нам уплате по 300 КМ. Осим Маринка Божовића, начелника општине Источна Илиџа, нико нам није уплатио – навео је он, те додао да је обиљежавање тридесет година постојања Удружења веома значајно.

Како каже Аћим Тодоровић, потпредсједник Удружења, оснивање овог удружења је била једна од веома јаких одлука које је Република Српска донијела у том периоду.

- Без културе и књижевности ниједна држава не може да егзистира на прави начин – рекао је он.

Истиче да је Удружења књижевника Републике Српске у ових тридесет година прошло кроз разне фазе, те да је у једном периоду стагнирало и није имало потенцијеле за напредак, али да је у посљедњих десетак година ситуација боља.

- У посљедњих десетак година, ставили смо Удружење на ноге и кренули смо са добрим активностима и пројектима. На нашу радост, вечерас смо обиљежили један велики јубилеј и надамо се да ћемо тако и наставити – рекао је Тодоровић.

Слика

Фото: katera.news

Здравко Згоњанин Баћо, бијељински књижевник, подсјетио је да су чланови Удружења објавили велики број књига, те да у оквиру Удружења објављују часопис, којим су обухваћени сви писци који шаљу своје радове.

Згоњанин је истакао да је Удружење ограничено финансијским средствима, али да се чланови труде, те често одласке на овакве догађаје финансирају личним средствима.

Велики проблем је, додаје он, и неукљученост младих у овакве манифестације.

Слика

Фото: katera.news

Коментари 0
Повезане вијести
Сребро за Марију Ушћумлић на Првенству БиХ У23 Сребро за Марију Ушћумлић на Првенству БиХ У23
Одржано такмичење у лову рибе на пловак Одржано такмичење у лову рибе на пловак
Емотиван сусрет сарајевских грађевинаца након 50 година матуре Емотиван сусрет сарајевских грађевинаца након 50 година матуре
Најчитаније
  • Емотиван сусрет сарајевских грађевинаца након 50 година матуре
    22h 56m
    0
  • Одржано такмичење у лову рибе на пловак
    14h 44m
    0
  • Конференција беба у Палама окупила 252 малишана, најмлађа беба Лазар Савић (ФОТО)
    15h 47m
    3
  • Породица Турунташ и ове године угостила исту дјецу са Косова и Метохије
    22h 18m
    0
  • Млади џудисти „Спарте“ освојили 11 медаља на турниру „BIH and Nippon“
    23h 18m
    0