Општина Источна Илиџа финансијски подржава одлазак дјеце у школу у природи

12.04.2024. 14:39
0
ИЗВОР: katera.news

Начелник општине Источна Илиџа Маринка Божовића навео је да ће финансијски помоћи са по 100 КМ за свако дијете које ће боравити у школи у природи, те тиме смањити трошкове родитеља на 330 КМ.

Ово је договорено на данас оржаном састанку представника општине са директорима основних школа из ове локалне заједнице

- Договорено је да ће и ове године општина Источна Илиџа финансијски помоћи одлазак ученика петих разреда у школу у природи - навели су из ове локалне заједнице.

Према ријечима директора, трошкови школе у природи износе 430 КМ по дјетету, а свака подршка родитељима је добродошла.

Новац ће се уплаћивати на рачуне школа, а укупан износ који ће бити уплаћен школама износи 15.000 КМ, од тога 2.500 КМ за 25 ученика ЈУ ОШ „Алекса Шантић“, 8.400 КМ за 84 ученика ЈУ ОШ „Петар Петровић Његош“ те 4.100 КМ за 41 ученика ЈУ ОШ „Јован Дучић“.

Коментари 0
Повезане вијести
Сјећање на напад 14. маја 1992. и јуначке синове Српске Илиџе Сјећање на напад 14. маја 1992. и јуначке синове Српске Илиџе
Одржан тематски састанак „Свака заједница по једно рјешење за живот без насиља” Одржан тематски састанак „Свака заједница по једно рјешење за живот без насиља”
Богат програм "Ђурђевданских свечаности" у Источној Илиџи Богат програм "Ђурђевданских свечаности" у Источној Илиџи
Најчитаније
  • Сјећање на напад 14. маја 1992. и јуначке синове Српске Илиџе
    52m
    18
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    15h 36m
    2
  • За повратак тијела преминулог свештеника Богдана Стјепановића у Бијељину потребно 200.000 евра
    2h 17m
    0
  • Подршка Блануши да се око СДС-а окупе све странке које су против режима
    16h 4m
    3
  • Одржан тематски састанак „Свака заједница по једно рјешење за живот без насиља”
    20h 8m
    0