Opština Istočna Ilidža finansijski podržava odlazak djece u školu u prirodi

12.04.2024. 14:39
0
IZVOR: katera.news

Načelnik opštine Istočna Ilidža Marinka Božovića naveo je da će finansijski pomoći sa po 100 KM za svako dijete koje će boraviti u školi u prirodi, te time smanjiti troškove roditelja na 330 KM.

Ovo je dogovoreno na danas oržanom sastanku predstavnika opštine sa direktorima osnovnih škola iz ove lokalne zajednice

- Dogovoreno je da će i ove godine opština Istočna Ilidža finansijski pomoći odlazak učenika petih razreda u školu u prirodi - naveli su iz ove lokalne zajednice.

Prema riječima direktora, troškovi škole u prirodi iznose 430 KM po djetetu, a svaka podrška roditeljima je dobrodošla.

Novac će se uplaćivati na račune škola, a ukupan iznos koji će biti uplaćen školama iznosi 15.000 KM, od toga 2.500 KM za 25 učenika JU OŠ „Aleksa Šantić“, 8.400 KM za 84 učenika JU OŠ „Petar Petrović Njegoš“ te 4.100 KM za 41 učenika JU OŠ „Jovan Dučić“.

Komentari 0
Povezane vijesti
Istočna Ilidža: Javni poziv za statiranje u filmu „Linija“ Istočna Ilidža: Javni poziv za statiranje u filmu „Linija“
"Linija" nije ratna drama, već dubok prikaz humanosti i samožrtvovanja doktora Lazića "Linija" nije ratna drama, već dubok prikaz humanosti i samožrtvovanja doktora Lazića
Sutra obustava saobraćaja u Krupačkim stijenama Sutra obustava saobraćaja u Krupačkim stijenama
Najčitanije
  • Godišnjica ubistva porodice Olujić
    5h 44m
    0
  • Bez napajanja pojedine trafostanice u pet opština
    22h 18m
    2
  • Na današnji dan rođen serdar Janko Vukotić
    5h 52m
    3
  • U Istočnom Starom Gradu prikupljeno 27 doza krvi
    23h 10m
    0
  • Danilo Ilić, spona svih generacija mladobosanaca
    21h 0m
    0