Оскрнављено православно гробље код комплекса правосудних институција у Сарајеву

24.08.2023. 15:16
2
ИЗВОР: srna.rs

Оскрнављено је православно гробље у непосредној близини комплекса правосудних институција БиХ у Сарајеву, изјавио је Срни предсједник Одбора за заштиту Срба у ФБиХ Ђорђе Радановић.

На гробљу у улици Првомајска оскрнављени су споменици породица Обрадовић, Пајдановић, Константиновић и Мајмуновић.

Радановић је истакао да се споменици налазе 10 метара од зграде Тужилаштва БиХ, а да се нико од тужилаца није тиме бавио.

Он је скрнављење споменика пријавио данас надлежној полицијској управи Нови Град, те додао да ће надлежна полицијска управа послати патролу да утврди чињенице.

Радановић је указао на чињеницу да су према одредбама Кривичног закона БиХ и ФБиХ скрнављење споменика кривична дјела за које су предвиђене затворске казне до пет, односно осам година.

Предсједник Одбора за заштиту права Срба у ФБиХ подсјетио је на чињеницу да је у ФБиХ до сада оштећено или оскрнављено око 1.000 православних гробаља, а да остану недирнута само малобројна стара православна почивалишта која су удаљена и на изолованим мјестима.

Коментари 2
  • Generic placeholder image
    Skijaš 09.02.2025. 22:58
    Nipošto se ne spuštati na njihov nivo i uzvraćati istom mjerom. To je nivo krompirove zlatice koja ti obrsti ciminu krompira. Nivo obične štetočine, a sa štetočinama se drugačije postupa.
  • Generic placeholder image
    Предатор 24.08.2023. 16:44
    Нажалост морамо се спустити на морално дно да би били у нивоу оваквих примитиваца па да им узвратимо истом мером. Знам да није у духу Хришћанства али другачије не може
Повезане вијести
Двоструко убиство у Сарајеву Двоструко убиство у Сарајеву
Карта у једном правцу за Србе протјеране из Сарајева, Херцеговине и Средње Босне Карта у једном правцу за Србе протјеране из Сарајева, Херцеговине и Средње Босне
Младић из Сарајева тешко повријеђен након пада са крова аутомобила у покрету Младић из Сарајева тешко повријеђен након пада са крова аутомобила у покрету
Најчитаније
  • Пале: Вечерас протест поводом инцидента у дискотеци „Енигма“
    13h 7m
    29
  • Пале: Прекршајни налози због туче након саобраћајне незгоде
    10h 53m
    5
  • Лицима уручени прекршајни налози због показивања полног органа на јавном мјесту
    10h 58m
    5
  • Сјећање на смрт шестогодишње Биљане Николић - рана која не зараста
    13h 16m
    4
  • Пуштена у саобраћај једна трака у мјесту Хан Стјенице
    8h 55m
    0