Осумњичени за терористичко удруживање бранио се ћутањем на саслушању

02.07.2024. 19:57
0
ИЗВОР: srna.rs

Осумњичени за терористичко удруживање у вези са нападом на жандарма испред израелске Амбасаде у Београду бранио се ћутањем на саслушању у Тужилаштву за организовани криминал.

Из тужилаштва наводе да су саслушали И.Д. због постојања основане сумње да је извршио кривично дјело терористичко удруживање, које се доводи у везу са нападом Милоша /Салахудина/ Жујовића самострелом на припадника Жандармерије Милоша Јевремовића испред израелске Амбасаде.

Тужилац је предложио судији за претходни поступак Посебног одјељења за организовани криминал Вишег суда у Београду да одреди притвор И.Д, наведено је у саопштењу.

И.Д. је ухапшен у суботу због сумње да је био у контакту са Милошем Жујовићем, који је напао жандарма Милоша Јевремовића испред Амбасаде Израела и погодио га стријелом у врат.

Јевремовић је у самоодбрани пуцао на Жујовића, који је преминуо од задобијених повреда.

Коментари 0
Повезане вијести
Укинута пресуда Кецмановићима, суђење за масакр у "Рибникару" се понавља Укинута пресуда Кецмановићима, суђење за масакр у "Рибникару" се понавља
Српска Прва армија на данашњи дан ослободила Београд Српска Прва армија на данашњи дан ослободила Београд
Коковић: Возач "аудија" био под дејством психоактивних супстанци Коковић: Возач "аудија" био под дејством психоактивних супстанци
Најчитаније
  • Сјећање на велике демонстрације на Грбавици
    8h 15m
    9
  • Блануша побиједио у Источном Сарајеву
    21h 37m
    16
  • Највећи градови Српске изабрали Бланушу
    23h 39m
    4
  • Лукавац 25
    4h 37m
    0
  • Чоколадне шишарке без печења, од само три састојка (ВИДЕО)
    22h 2m
    0