Отвореност за арапског инвеститора

07.11.2019. 09:27
0
ИЗВОР: Srna

Начелник општине Соколац Милован Бјелица разговарао је јуче са шеиком Мохамедом бин Сакр ел Касимијем, власником фирме "Емирејтс" и забавног парка "Sannyland" код Сарајева, о могућем улагању његове компаније од 50 милиона КМ у тржни центар на Сокоцу и пратеће садржаје.

Бјелица је рекао новинарима да је инвеститор из Уједињениг Арапских Емирата изразио жељу да уз велики тежни центар на периферији Сокоца изгради и низ пратећих објеката, чиме ће бити обогаћена туристичка понуда ове општине.

Он је истакао да су вођени прелиминарни разговори у којима је ова локална заједница показала отвореност и истакла своје интересе, као и интересе Републике Српске и БиХ.

Начелник општине Соколац представио је саговорнику потенцијале и стратешке циљеве развоја ове локалне заједнице у којој посебно мјесто припада туризму.

-Заинтересовани смо за изградњу затвореног базена и клизалишта да би употпунили садржаје постојећег спортско-рекреативног центра и језера на Талинама, чиме би била обогаћана наша укупна туристичка понуда- нагласио је Бјелица.

Он је истакао да Соколац има да понуди потенцијалном инвеститору доста интересантних садржаја, на начин да и општина учествује као сувласник.

Ел Касими је рекао новинарима на Сокоцу да планира довести више инвеститора, првенствно из арапског свијета, изразивши жељу да у близини овог мјеста изгради велики тржни центар са пратећим садржајима, као и рехабилитациони центар у који би на опоравак и лијечење долазили људи из свих крајева БиХ и региона, као и Индије и арапских земаља.

Он сматра да мали број туриста долази у БиХ у односу на остале земље свијета и да су нове инвестиције прилика да се тај број посјета повећа јер БиХ располаже великим потенцијалима за развој туризма.

Ел Касими је нагласио да би предстаници његове компаније ускоро могли обићи локацију на којој би се градило клизалиште на Сокоцу.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра наизмјенични саобраћај у Жљебовима на путу Соколац - Хан Пијесак Сутра наизмјенични саобраћај у Жљебовима на путу Соколац - Хан Пијесак
Августовска разгледница Сокоца из 1997. године Августовска разгледница Сокоца из 1997. године
Из наше прошлости: Како је настао Соколац Из наше прошлости: Како је настао Соколац
Најчитаније
  • Хрватски злочини у селима Дракулић, Мотике и Шарговац
    21h 8m
    2
  • Прва жена редитељ у бившој Југославији – Прича о Соји
    21h 8m
    1
  • Сутра наизмјенични саобраћај у Жљебовима на путу Соколац - Хан Пијесак
    14h 5m
    0
  • Почиње исплата увећаних јануарских пензија
    21h 6m
    2
  • Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Трифко Грабеж
    17h 16m
    0