Пацијенти из Српске моћи ће да се лијече у свим болницама у Србији

31.01.2020. 10:33
0
ИЗВОР: Srna

Споразум који ће данас у Београду бити потписан између Републике Српске и Србије омогућиће пацијентима из Српске лијечење у свим здравственим установама у Србији, а не само онима са којима Фонд здравственог осигурања Републике Српске има потписан уговор.

Споразум о сарадњи у области здравственог осигурања потписаће министар здравља и социјалне заштите Републике Српске Ален Шеранић, министар здравља Србије Златибор Лончар, директор Фонда здравственог осигурања Српске Дејан Кустурић и директор Републичког фонда здравственог осигурања Србије Сања Радојевић Шкодрић.

У Министарству здравља и социјалне заштите Републике Српске Срни је речено да је циљ да убудуће буду закључивани уговори са јавним здравственим установама у Србији по цјеновницима који ће бити уједначени и урађени у складу са методологијом коју прописује Министарство здравља Србије.

 

– Као и до сада, право на лијечење у здравственим установама у Србији биће омогућено онда када се то лијечење не може спровести у здравственим установама у Републици Српској, а на препоруку здравствене установе из Српске. Процедура упућивања остаје иста и то онда када се лијечење не може спровести у нашим здравственим установама- појаснили су у Министарству здравља и социјалне заштите. 

 

Коментари 0
Повезане вијести
Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској
Баскеташи Србије у полуфиналу Свјетског првенства у Варшави Баскеташи Србије у полуфиналу Свјетског првенства у Варшави
Лажни љекари оштетили више људи за 25.000 евра Лажни љекари оштетили више људи за 25.000 евра
Најчитаније
  • Ранко Елез - Смрт на Меденој главици
    23h 9m
    4
  • „Поход на кланац“ - ходочашће и одавање почасти свим палим борцима Касиндолског батаљона
    6h 3m
    0
  • Анастасија Стевић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    21h 18m
    0
  • Слиједи топлотни талас у Републици Српској
    9h 48m
    0
  • У Палама промовисана Споменица "Жепа, јуни 1992. године"
    8h 7m
    0