Паљанка Сања Кусмук остварила норму за одлазак на ЗОИ у Пекинг

23.12.2021. 09:27
0
ИЗВОР: Катера

Паљанка Сања Кусмук, репрезентативка БиХ у скијашком трчању, први пут у каријери испунила је норму за одлазак на Зимске олимпијске игре у Пекинг 2022. године.

Кусмук у разговору за портал Катера каже овај први пласман на ЗОИ у дугогодишњој каријери за њу представља велики успјех.

- Било је потребно много труда, рада као и одрицања како би се резултати постигли и сам пласман на Олимпијске игре - истиче Сања за наш портал.

Каже да је њен задатак, а уједно и жеља дуже вријеме била да се пласира на Олимпијске игре са оствареном "А" нормом, што јој је и пошло за руком, како каже.

- Наравно, то није било једноставно, веома велики изазов је представљало за мене. Низ такмичења предходне двије године су били мој главни задатак - каже Сања.

Слика

Фото: Приватна архива

Скијашким трчањем се почела бавити 2008. године.

- На озбиљнијим такмичењима попут Европа купова почела сам да наступам 2013. године. Резултате које издвајам мимо остварења А норме, јесте тај да сам двије године била другопласирана на укупном поретку Балкан купа, у сезони 2017/18. и 2018/19 - истиче Сања.

Она је и дугогодишња државна првакиња Босне и Херцеговине.

Прије одласка у Кину на ЗОИ, Сању очекују још два такмичења Балкан купа, у Србији и у Хрватској.

- Када је ријеч о мојој спортској каријери, сматрам да сам остварила циљеве које сам поставила сама себи, а када је у питању приватни живот мислим да имам још много тога да остварим - додаје Сања за наш портал.

Коментари 0
Повезане вијести
Из буџета предсједника Републике Српске биће одобрена средства за изградњу вртића у Палама Из буџета предсједника Републике Српске биће одобрена средства за изградњу вртића у Палама
Новосађани побједници турнира у уличном баскету Новосађани побједници турнира у уличном баскету
Обиљежене 34 године од формирања Прве романијске пјешадијске бригаде Обиљежене 34 године од формирања Прве романијске пјешадијске бригаде
Најчитаније
  • Милан Глуховић на челу приватне клинике „Др. Мачкић“
    8h 5m
    0
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    15h 40m
    4
  • Најмлађа и беба са највише браће и сестара у Рогатици Душан Мијатовић
    15h 16m
    1
  • Марија Кири - Физичарка и хемичарка, двострука добитница Нобелове награде
    14h 24m
    0
  • Експлозија оштетила локал, два аута и бутик
    5h 33m
    0