Члановима репрезентације Србије и Кик-бокс клуба "Девета чета" са Пала Манојлу Ђурићу и Урошу Мимићу циљ је да постану професионални прваци свијета, а кажу да је све могуће ако човјек вјерује у себе и Бога.
Двадесетседмогодишњи Ђурић је члан паљанског кик-бокс клуба око 11 година, а званично је и најбољи други спортиста општине Пале за прошлу годину.
Он је навео да је до сада постигао бројне резултате, али да је највећи успјех у досадашњој каријери бронзана медаља коју је прошле године освојио на Европском првенству у Атини, наступајући за репрезентацију Србије.
- Прошле године освојио сам и прво мјесто на првенству Србије, друго на Балканском првенству у Црној Гори, те пето на Свјетском купу у Будимпешти - рекао је Срни Ђурић.
Он је изразио наду да ће освојити и свјетску медаљу, те постати професионални првак свијета
Ђурић је напоменуо да је и вишеструки првак БиХ и Републике Српске, Србије, првак Балкана, освајач многобројних медаља са међународних турнира, а такмичи се у дисциплинама лоу-кик, К-1 и фул контакт.
Манојло је вриједан младић, осим запажених резултата у спортској каријери, завршио је Туризам и хотелијерство на Економском факултету на Палама. Тренутно је незапослен и нада се послу, а поручује младима да истрају у ономе што раде и сањају велике снове.
Петнаестогодишњи Урош Мимић рекао је да кик-бокс у клубу тренира око 10 година и члан је јуниорске репрезентације Србије, а на свом зиду има више од 30 медаља.
Мимић је навео да се проналази у овом спорту, а такмичи се у дисциплинама лоу-кик и К-1.
Фото: srna.rs
Један од најзначајних Урошевих резултата јесте то што је прошле године постао балкански првак, а почетком априла освојио Европски куп у Сарајеву.
Мимић је истакао да су његови циљеви да једног дана постане првак свијета, а ове године да освоји Европско првенство.
Ове године био је перспективни спортиста општине Пале, те добитник награде публике.
- Припреме за такмичења јесу тешка, напорна, али иде тако да би се постигли резултати, уз труд и рад - рекао је Мимић.
Тренер Кик-бокс клуба "Девета чета" са Пала Зоран Спајић рекао је да клуб постоји од 2013. године и тренутно има тридесетак чланова свих узраста у мушкој и женској конкуренцији.
- Кик-бокс као спорт је доста захтјеван, али дјеци помаже да се изграде, буду свјесни себе и околине која их окружује. Помаже им у развоју карактера и јавља им се истанчаност за правду. У овом спорту колико год им ми помагали као тренери и објашњавали, ипак су они индивидуе у рингу и сами се сналазе са својим проблемима - истакао је Спајић.
Спајић је рекао да у Клубу има још талентоване дјеце, осим Манојла и Уроша који су чланови репрезентације Србије што је велики успјех с обзиром на то да је Србија једна од јачих земаља што се тиче кик-бокса.
Он каже да се и од њиховог члана Стефана Радовића који је отишао на пријем у Средњу школу унутрашњих послава исто очекују врхунски резултати, те се нада да ће му овај спорт у томе помоћи.