Парастос за свирепо убијене Вукашиновиће у Буквицама код Горажда

16.05.2022. 18:34
0
ИЗВОР: srna.rs

За осморо Срба из породице Вукашиновић које су 1992. године на најсвирепији начин убили припадници такозване Армије БиХ у сриједу, 25. маја у мјесту Горња Буквица код Горажда биће служен парастос.

Представници Организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Пале ће заједно са преживјелим члановима породице упалити свијеће и положити цвијеће на споменик, најављено је из ове организације.

Како је наведено, у 10.00 часова предвиђен је полазак испред Тржног центра "Бест" на Палама, у 11.00 часова парастос код споменика у Буквицама, а у 11.30 часова полагање вијенаца.

Вукашиновиће су прије 30 година на њиховом кућном прагу заклале њихове прве комшије, муслимани из околних села.

Од осам чланова породице Вукашиновић, најстарији је био осамдесетшестогодишњи Вукашин, а најмлађа Грозда, која је имала 55 година.

Коментари 0
Повезане вијести
Данас помен погинулим током првог напада на Илиџу Данас помен погинулим током првог напада на Илиџу
У сриједу помен погинулим током првог напада на Илиџу У сриједу помен погинулим током првог напада на Илиџу
Доктор Лаза, херој Српске Илиџе који ће заувијек живјети у сјећању народа (ФОТО) Доктор Лаза, херој Српске Илиџе који ће заувијек живјети у сјећању народа (ФОТО)
Најчитаније
  • По Данилу Првом Петровићу сви Црногорци су - Срби
    3h 11m
    3
  • Потврђена оптужница против жене због покушаја убиства на Сокоцу
    18h 35m
    2
  • Српске светиње - оазе наде (ФОТО)
    15h 58m
    0
  • Екипа СШЦ „Источна Илиџа“ освојила прво мјесто на регионалном такмичење у пружању прве помоћи
    21h 27m
    1
  • Умјесто угља, котловница КПЗ „Кула“ користиће пелет
    20h 50m
    0