Патријарх Порфирије: Остварен пројектовани циљ за помоћ дјеци рудара

03.06.2022. 20:20
0
ИЗВОР: srna.rs

Од распродатих улазница за вечерашњу представу прикупљено је око 20.000 евра, а за мирнији и извјеснији живот дјеци рудара Фондација "Ђоковић" и Српска православна црква /СПЦ/ дарују још по 20.000 евра, саопштио је Његова светост патријарх српски Порфирије.

- Са задовољством истичем да је наш пројектовани циљ остварен", написао је патријарх на свом "Инстаграм" профилу поводом акције у оквиру које ће вечерас бити одржана представа "Брод плови за децу рудара - а прикупљена средства намијењена су за дјецу рудара који су страдали у руднику "Соко".

Патријарх је додао да ће Црква наставити да и убудуће брине о овој дјеци и да увијек, у границама могућности, учествује у човјекољубивим акцијама.

Српски патријарх навео је да је одлучио да се Црква прикључи овој хуманитарној акцији драгих људи Горице Поповић, Светлане Бојковић, Аните Манчић, Тихомира Станића, Јелене Ступљанин, МТС Дворане и Фондације "Ђоковић", који су све организовали.

Удружење драмских уметника Србије је идејни творац представе.

Коментари 0
Повезане вијести
Удружење грађана "Свети Пантелејмон" прикупља новац за помоћ за дјечака Марка Удружење грађана "Свети Пантелејмон" прикупља новац за помоћ за дјечака Марка
ПХУ „Свети Сава“: Подијељено 100 васкршњих пакета ПХУ „Свети Сава“: Подијељено 100 васкршњих пакета
Хуманост на дјелу: За дјецу Митрића прикупљено више од пола милиона КМ Хуманост на дјелу: За дјецу Митрића прикупљено више од пола милиона КМ
Најчитаније
  • Источна Илиџа: Пронађена и санкционисана лица која су на свадби пуцала из ватреног оружја
    20h 49m
    1
  • Допринос медицинских сестара и техничара непроцјењив
    19h 36m
    0
  • Преминуо свештеник Богдан Стјепановић
    13h 30m
    0
  • Источна Илиџа: Лице лишено слободе због фалсификовања возачке дозволе
    20h 55m
    0
  • Ученици из Источног Сарајева данас у Бањалуци на обиљежавању Дана Војске Републике Српске
    15h 11m
    5