Патријарх Порфирије: Срби потврђују да су Божији народ

03.06.2026. 17:22
0
ИЗВОР: katera.news/srna.rs

Његова светост патријарх српски Порфирије поручио је да Срби доласком у Храм Светог Саве на поклоњење Часном појасу Пресвете Богородице потврђују да су Божији народ.

Патријарх је истакао да Срби ових дана показују да је Господ са њима и да их различити учитељи, ма колико били силни и моћни, нису успјели завести.

- Показали смо да је вера жива у нашем народу и да хоћемо да буде још живља, да желимо да будемо бољи, да се преображавамо и да се боримо против греха и страсти у себи- истакао је патријарх Порфирије у бесједи након литургије коју је служио у Храму Светог Саве на Врачару на празник Светих цара Константина и царице Јелене.

Патријарх је подсјетио да су кроз историју Господ и Црква често били изложени прогонима и неразумијевању, али и да постоје неки који не разумију о чему се ради ових дана у Храму Светог Саве.

- Постоје неки који презиру нашу смиреност, то што идемо да се оснажимо у добру, да се оснажимо у врлини, то што долазимо овде са жељом да грлимо све, да праштамо и да тражимо опроштај, то што разумемо да нисмо савршени - рекао је патријарх.

Патријарх Порфирије је додао да вјерници долазе у Храм Светог Саве вођени вјером и молитвом Пресветој Богородици, молећи се за све људе, па и за оне који исказују  презир и клевету.

- Молимо се и за њих и трудимо се да их волимо, да их разумемо и да желимо да се и њихова срца загреју љубављу Божјом и да им се духовне очи отворе -  поручио је патријарх Пoрфирије, преноси Срна.

Према подацима Српске православне цркве, Часном појасу Пресвете Богородице у Храму Светог Саве у Београду од Спасовдана, 21. маја, до синоћ се поклонило 576.793 вјерника из Србије и  иностранства.

Коментари 0
Повезане вијести
Свечани испраћај Часног појаса Пресвете Богородице 6. јуна Свечани испраћај Часног појаса Пресвете Богородице 6. јуна
Од Спасовдана се 478.000 вјерника поклонило Чудесном појасу Пресвете Богородице Од Спасовдана се 478.000 вјерника поклонило Чудесном појасу Пресвете Богородице
До сада подијељено више од 400.000 тракица освештаних на Часном појасу Пресвете Богородице До сада подијељено више од 400.000 тракица освештаних на Часном појасу Пресвете Богородице
Најчитаније
  • Франц Кафка: Годишњица смрти књижевног великана
    9h 24m
    0
  • Окончана потрага, пронађено тијело
    5h 55m
    0
  • "Вратила сам се на мјесто гдје ми је отац убијен, да ту направим манастир"
    8h 47m
    0
  • „Monptellier pub“ сутра организује хуманитарну акцију за Драгана Мацана
    22h 39m
    0
  • Видовдански хуманитарни базар у Источном Сарајеву
    21h 27m
    0