Патријарх Порфирије захвалио свима који су се молили за његово оздрављење

25.01.2022. 09:55
0
ИЗВОР: СРНА

Његова светост патријарх српски Порфирије захвалио је Богу и свима који су се молили за његово оздрављење од вируса корона, пожељевши свима који су инфицирани да оздраве.

- Благодарим Богу и Светитељима Његовим на молитвеном посредовању које ме је опоравило од инфекције вирусом корона. Благодарим оцима, браћи и сестрама у Христу који су се молили за здравље свих нас и старали за наш брз опоравак - написао је патријарх Порфирије на "Инстаграму".

Он је пожелио да Господ оздрави све који болују "и укрепи све који их лече".

- Нека свима подари мир и радост у Духу Светом - да се тако окрепљени саберемо у храму Светог Саве на дан његовог свештеног спомена, 27. јануара како бисмо торжествено прославили нашег Првог Архиепископа и Просветитеља. Благослов Божији нека буде са свима вама - навео је патријарх Порфирије.

Из Српске православне цркве 11. јануара саопштено је да је патријарх Порфирије добио позитиван тест на вирус корона.

Коментари 0
Повезане вијести
Патријарх Порфирије 4. јула служи парастос убијеним Србима средњег Подриња и Бирча Патријарх Порфирије 4. јула служи парастос убијеним Србима средњег Подриња и Бирча
Патријарх Порфирије: Срби потврђују да су Божији народ Патријарх Порфирије: Срби потврђују да су Божији народ
Патријарх Порфирије: Црква је тијело Христово и заједница оних који вјерују исправно Патријарх Порфирије: Црква је тијело Христово и заједница оних који вјерују исправно
Најчитаније
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    15h 31m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    13h 42m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    6h 9m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    17h 14m
    0
  • Данас промоција дипломираних инжењера и мастера електротехнике
    18h 28m
    0