Павле Готовац првак Србије у џију-џицуу

17.03.2024. 20:15
1
ИЗВОР: katera.news

Павле Готовац, члан Џиу џицу клуба Славија и Академије борилачких спортова "Лозница" Лозница, данас је постао првак Србије у категорији У21 -69кг. До златне медаље дошао је након двије побједе. У првом мечу састао се са чланом из Џиу џицу клуба "Војводина" и однио побједу максималним учинком. У финалном мечу се састао са противником из Академије борилачких спортова "Лозница" и савладао га резултатом 11:8 и тако дошао до златне медаље.

Од почетка 2024.  године Павле је регистрован у лозничкој Академији борилачких спортова и наступаће под заставом Републике Србије, док тренажни процес обавља у свом матичном клубу "Славија" Источно Сарајево под водством тренера Данијела Блажића.

Ово је прво такмичење ове сезоне и веома добар почетак, а за 20 дана га чека наступ на Европском првенству за младе у Румунији гдје очекује висок пласман и освајање своје прве медаље са званичног првенства Европе.