Pavle Gotovac prvak Srbije u džiju-džicuu

17.03.2024. 20:15
1
IZVOR: katera.news

Pavle Gotovac, član Džiu džicu kluba Slavija i Akademije borilačkih sportova "Loznica" Loznica, danas je postao prvak Srbije u kategoriji U21 -69kg. Do zlatne medalje došao je nakon dvije pobjede. U prvom meču sastao se sa članom iz Džiu džicu kluba "Vojvodina" i odnio pobjedu maksimalnim učinkom. U finalnom meču se sastao sa protivnikom iz Akademije borilačkih sportova "Loznica" i savladao ga rezultatom 11:8 i tako došao do zlatne medalje.

Od početka 2024.  godine Pavle je registrovan u lozničkoj Akademiji borilačkih sportova i nastupaće pod zastavom Republike Srbije, dok trenažni proces obavlja u svom matičnom klubu "Slavija" Istočno Sarajevo pod vodstvom trenera Danijela Blažića.

Ovo je prvo takmičenje ove sezone i veoma dobar početak, a za 20 dana ga čeka nastup na Evropskom prvenstvu za mlade u Rumuniji gdje očekuje visok plasman i osvajanje svoje prve medalje sa zvaničnog prvenstva Evrope.