Педофилу потврђено осам година затвора

01.08.2025. 15:45
1
ИЗВОР: glassrpske.com

 Бањалучанин С.Б. (35) правоснажно је осуђен у Врховном суду Републике Српске на осам година затвора због обљубе дјевојчице.

Пресуда је изречена након што је одбијена жалба одбране оптуженог на првостепену пресуду.

- Одбија се, као неоснована, жалба браниоца оптуженог С. Б. и потврђује се пресуда Окружног суда у Бањалуци од 17. марта 2022. године - речено је  у Врховном суду Републике Српске.

Пресудом је С. Б. осуђен за кривично дјело обљубе над дјететом млађим од 15 година. У првостепеној пресуди се наводило да је он у циљу задовољења свог полног нагона у септембру 2019. године ступио у емотивну везу са тринаестогодишњом дјевојчицом, која је у то вријеме похађала седми разред основно школе. Претходно је, како је појашњено, упознао мајку жртве и долазио је у њихову кућу у другој општини.

Жртву је временом, заједно са њеном млађом сестром и братом, доводио у стан у Бањалуци, у којем је живио као подстанар. У новембру 2019. године, када је дјевочица с млађом сестром дошла у стан, оптужени је искористио њену незрелост и лакомисленост и са жртвом легао у кревет и с њом имао однос. Суђење у овом случају је због осјетљивости кривичниог дјела и заштите жртве било затворено за јавност.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Kojo 01.08.2025. 18:09
    Malo je dobio manijak i pedofil, samo osam godina, a neće ni toliko odležati. Kazna mu je trebala biti minimum 20 godina stroge robije. Treba pod hitno uspostaviti registar osuđenih pedofila i dati javnosti na uvid. Da građani znaju sa kim imaju posla, ko im živi u komšiluku, radnom mjestu itd. da bi mogli sačuvati svoju djecu od ovih bolesnika,
Повезане вијести
Слиједи топлотни талас у Републици Српској Слиједи топлотни талас у Републици Српској
Рођено 17 беба у Српској Рођено 17 беба у Српској
У Српској рођена 21 беба У Српској рођена 21 беба
Најчитаније
  • Емотиван сусрет сарајевских грађевинаца након 50 година матуре
    10h 2m
    0
  • Данас „Конференција беба“ у Палама
    11h 19m
    0
  • Божовић: „Поход на кланац“ је ходочашће сјећања и поштовања
    11h 40m
    0
  • Породица Турунташ и ове године угостила исту дјецу са Косова и Метохије
    9h 24m
    0
  • Кланац - мјесто гдје је историја исписана жртвом
    12h 51m
    0