Пјешачио до Москве да уживо види Путина, сада кренуо на Олимпијске игре у Париз (ВИДЕО)

23.03.2024. 09:44
0
ИЗВОР: rtrs.tv

Седамдесетшестогодишњи Ужичанин, Милован Милутиновић кренуо је пјешке, са руксаком на леђима из родног града на Љетне олимпијске игре, које се ове године одржавају у Паризу 26. јула. Ово му није први пјешачки поход.

Прије неколико година пјешачио је до Москве с циљем да уживо види Путина и присуствује Паради побједе, а све је почело 2012. године када је пјешке из Ужица стигао у Лондон и оборио Гинисове рекорде.

Милутиновић је пјешке кренуо од Ужица до Париза, града домаћина овогодишњих Љетњих олимпијских игара.

Ово је трећи пут да се седамдесетшестогодишњи Ужичанин упусти у овакав поход.

- Покушаћу да одем у Париз и да видим да ли ће ми дозволити да будем на олипијској стази. Покушаћу поново, да послије десет година оборим ове рекорде из Лондона у Паризу - навео је Милутиновић.

Видео: РТРС

Већ пет деценија бави се спортом. 2012. године пјешачио је 62 дана до Лондона, а већ 2020. стигао до руске престонице.

Љубав према Русији и Владимиру Путину мотивисала га је да се одважи на путовање дуго 2.460 километар.

- У Лондону сам направио два Гинисова рекорда. Трчање са 100 и 200 килограма терета. Сљедећа идеја ми је била да идем у Москву код Путина поводом 75. годишњице од побједе над фашизмом - додао је Милутиновић.

Велики је хуманиста. Познат је као ужички Супермен, јер је био вицешампион Југославије у бодибилдингу, а од четрдесете године бави се каратеом.

Коментари 0
Повезане вијести
Путин: Руска страна чврсто посвећена наставку сарадње са Српском Путин: Руска страна чврсто посвећена наставку сарадње са Српском
Путин подржао приједлог о успостављању руске Нобелове награде за књижевност Путин подржао приједлог о успостављању руске Нобелове награде за књижевност
Трамп: Путин се не плаши Европе Трамп: Путин се не плаши Европе
Најчитаније
  • "Јагњијада" 7. јуна на Вучијој Луци
    17h 40m
    6
  • Бесплатан курс њемачког језика за пунољетне грађане Источног Сарајева
    17h 22m
    1
  • Обиљежавање 34 године од мучког убиства 45 српских бораца на Жепи
    21h 40m
    0
  • Aндреа Поповић – ученик генерације Средњошколског центра „Василије Острошки“
    20h 21m
    0
  • У недјељу Света литургија у Цркви Светог пророка Илије на Лукама
    16h 25m
    1