Плакаловићева и Стевић наступили првог дана EYOF-a у Финској

21.03.2022. 21:23
0
ИЗВОР: katera.news

Репрезентативци БиХ Милош Стевић и Сара Плакаловић са Пала данас су, првог дана одржавања Европског олимпијског фестивала (EYOF) наступили у нордијском скијању у финском Воукатију.

Стевић је наступио у трци на 10 километара слободним стилом, те заузео 57. мјесто од укупно 77 такмичара, пише портал "sportdc.net".

Он је стазу прешао са временом 25:14.6 минута, што је било 4.05 минута спорије од побједника данашње трке, а то је био домаћи такмичар, Нико Антола.

Сара Плакаловић је наступила у трци на 7.5 километара слободно и заузела 54. мјесто од 64 такмичарке на старту трке, пише "sportdc.net".

Она је стазу прешла са временом 26:7.2 минуте, шест минута спорије од побједнице трке, а то је јуче била Лиса Ериксон из Шведске, док је Тове Ериксон заостала 30 секунди за побједницом.

Ово двоје Паљана ће сутра поново наступити на EYOF-у, а пред њима су за 2.5 километра краће дионице него јуче.

Сутра ће на борилиште изаћи и Миливоје Мачар у алпском скијању, а на распореду је трка слалома.

Коментари 0
Повезане вијести
Хуманитарна група "Вукови" са Пала покренула акцију за Милију Мумовића Хуманитарна група "Вукови" са Пала покренула акцију за Милију Мумовића
Пале: Отворена изложба радова са ликовне колоније "Власина" Пале: Отворена изложба радова са ликовне колоније "Власина"
У Палама одигран музичко-сценски наступ о Светом краљу Милутину У Палама одигран музичко-сценски наступ о Светом краљу Милутину
Најчитаније
  • Тестамент Максе Деспића
    17h 18m
    5
  • Сара Благојевић: Ниједан успјех не долази преко ноћи, већ се гради постепено
    21h 46m
    0
  • Бабаљ поручио Конаковићу: Ако се не извините навијачима и играчима Србије, Ви оправдавате насиље
    18h 13m
    4
  • Хуманитарна група "Вукови" са Пала покренула акцију за Милију Мумовића
    20h 17m
    1
  • Мирна Љубојевић најбољи студент Пољопривредног факултету од када постоји у Источном Сарајеву
    20h 39m
    2