Пливање за Часни крст на Биоштици код Сокоца

11.01.2025. 14:32
3
ИЗВОР: srna.rs

Пливање за Часни крст биће одржано на Богојављење на ријеци Биоштици у Кнежини код Сокоца, а заинтересовани се могу пријавити до четвртка, 16. јануара, најавили су из Удружења грађана "Свети Василије Острошки".

Предсједник овог соколачког удружења Милан Маричић рекао је Срни да ће пливању за Часни крст преходити Света литургија у 9.00 часова у Манастиру Пресвете Богородице у Кнежини, а потом ће услиједити литија од манастира до мјеста на коме ће бити организовано богојављенско пливање.

На обали Биоштице биће освештан Часни крт и спуштен у воду, а потом ће пливачи пливати до Часног крста постављеног у ријеци.

За учеснике ће бити обезбијеђен ручак и пригодни поклони, а за све окупљене кувано вино и чај.

Учесници се могу пријавити на број телефона 065/396-432.

Слика

Организатор пливања за Часни крст на Сокоцу је Удружење "Свети Василије Острошки".

Српска православна црква и вјерници 19. јануара обиљежавају празник Богојављење, када се Христос крстио на ријеци Јордан.

Богојављење је један од највећих хришћанских празника, јер се сматра да су се у тренутку крштења први пут заједно појавили Отац, Син и Дух Свети, чиме је први пут објављена тајна Свете Тројице који су постали симбол вјере.

На овај празник у храмовима се освештава Богојављенска водица, која се сматра љековитом и заштитом од нечистих сила. Богојављенска вода чува се у кућама до сљедећег великог водоосвећења.

Коментари 3
  • Generic placeholder image
    Mile 12.01.2025. 12:34
    Znam licno mozda 5 momaka ovdje, momci za primjer u svakom pogledu.
    Prelijepo..
    Veliki pozdrav! <3
  • Generic placeholder image
    Анонимно 11.01.2025. 23:17
    Sve dok neko ne pogine u hladnim rijekama za kurac a ne krst, idite radite stoko seljačka , sve arlovine nepismene, SNSD plaćenici ni jedne pismene njuske
  • Generic placeholder image
    Toronto 11.01.2025. 17:52
    Dobrih momaka za mobe..
Повезане вијести
Обиљежавање Дана oдбране Сарајевско-романијске регије 16. јуна Обиљежавање Дана oдбране Сарајевско-романијске регије 16. јуна
На Сокоцу пронађена пушка На Сокоцу пронађена пушка
Игуман манастира Хиландар, архимандрит Методије, посјетио „Нови Зејтинлик“ и „Соколицу“ Игуман манастира Хиландар, архимандрит Методије, посјетио „Нови Зејтинлик“ и „Соколицу“
Најчитаније
  • Пивска крвава бајка: Један од најсвирепијих злочина Другог свјетског рата
    9h 50m
    1
  • Сутра слава манастира Свете Тројице у Озерковићима у недјељу
    10h 10m
    0
  • Синер: Новак je најбољи у историји!
    8h 31m
    1
  • Отворена изложба и промовисана књига о усташком покољу ливањских Срба
    23h 35m
    0
  • Опет оскрнављена капела код Какња
    23h 48m
    1